Osób online 1477

Włochy Boriniego ogrywają Anglię

Fabio Borini wraz ze swoją reprezentacją pokonał angielskich kolegów z Liverpoolu w pierwszym spotkaniu Mistrzostw Europy do lat 21 rozgrywanych w Izraelu. Squadra Azzura zwyciężyła ekipę Synów Albionu 1:0.

Borini spędził na murawie 78 minut. Wyspiarze natomiast wystawili do składu Jordana Hendersona (pełniącego funkcję kapitana - przyp. red.), Jacka Robinsona oraz Jonjo Shelveya. Andre Wisdom zmagania boiskowe oglądał z perspektywy ławki rezerwowych.

Po bezbramkowej pierwszej połowie spotkania, drużyna Trzech Lwów dwa razy zdołała znaleźć drogę do siatki rywali po przerwie, jednak w dość kontrowersyjnych okolicznościach obie bramki nie zostały zaliczone. Shelvey opuścił plac gry na kwadrans przed końcem meczu i chwilę później Włosi objęli prowadzenie. Rzut wolny na gola zamienił Lorenzo Insigne.

Podopiecznym Stuarta Pearce’a nie udało się odpowiedzieć na to trafienie i ponieśli niezasłużoną porażkę. Anglików czeka teraz pojedynek grupowy z Norwegią 8 czerwca, zaś piłkarze z Półwyspu Apenińskiego podejmą gospodarzy turnieju, zespół Izraela.