100 Piłkarzy którzy wstrząsnęli The Kop » 92. Harry Chambers

  • Era: 1915-1928
  • Data urodzenia: 17.11.1896
  • Miejsce urodzenia: Willinton Quay, Nrthumberland
  • Przeszedł z: Wychowanek
  • Odszedł do: West Bromwich Albion
  • Występy: 338
  • Bramki: 151

Harry Chambers nie był fantastycznie zbudowane, wydawało się, jakby miał krzywe nogi, więc niewielu sądziło, że ten zawodnik potrafi w tak niezwykły sposób trafiać do siatki przeciwnika. Jednak wygląd bywa zdradliwy i "Smiler", jak był powszechnie znany jest jednym z najlepszych piłkarzy Liverpoolu w historii pod względem regularnego pokonywania bramkarzy rywala. Nikt nie umniejsza wagi jego bramek i na początku lat dwudziestych jego skuteczność była niesamowita, gdy Liverpool zdobywał tytuły mistrzowskie.

Urodził się na północnym - wchodzie i przybył do Liverpoolu z drużyny North Shields Atletic w kwietniu 1915 roku, tuż przed przerwą w rozgrywkach spowodowaną wydarzeniami I wojny światowej. Z powodu wojny musiał czekać aż cztery lata na swój debiut w barwach Liverpoolu, a w międzyczasie był gościem w irlandzkich klubach z Belfastu - Glentoranie i Distillery.

Jednak, gdy już wznowiono rozgrywki, skuteczny napastnik nie czekał długo na swojego pierwszego gola, ponieważ zdobył go w oficjalnym debiucie. W czasie okresu pobytu na Anfield został Królem goli, przez pięć kolejnych sezonów był najlepszym strzelcem w Liverpoolu. W tym czasie zaliczył osiem występów w barwach Reprezentacji Anglii.

W kwietniu 1928, gdy miał 32 lata zakończył przygodę w Liverpoolu, ale jego miłość do futbolu była tak wielka, że grał w piłkę przez kolejne 20 lat.

Osiągnięcia: Mistrzostwo Anglii (1921/22; 1922/23)

Słynny fakt: Zdobył hat-tricka w derbowym spotkaniu z Evertonem podczas sezonu 1927/28, które zakończyło się miażdżącym zwycięstwem The Reds 5-1.

Ciekawostka: Nie opuścił nawet jednego spotkania od sierpnia 1925 roku do września 1927.

- Harry Chambers odegrał kluczową rolę w sukcesach Liverpoolu podczas lat dwudziestych i zawsze będzie jednym z najsłynniejszych zawodników The Reds z czasów przed II wojną światową. - John Keith na temat Harry'ego Chambersa

Copyright © by LFC.pl 2004-19, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON