100 Piłkarzy którzy wstrząsnęli The Kop » 76. Ronny Rosenthal

  • Era: 1990-1993
  • Data urodzenia: 11.10.1963
  • Miejsce urodzenia: Hajfa, Izrael
  • Przeszedł z: Standard Liege
  • Odszedł do: Tottenham Hotspur
  • Występy: 97
  • Bramki: 22

"Rakietowy Ronny" przebojem wdarł się na Anfield w końcówce sezonu 1989/90. Na początku został tylko wypożyczony z Standardu Liege i od razu dzięki niemu na twarzach kibiców Liverpoolu zagościł uśmiech po półfinałowym meczu FA Cup z Crystal Palace. Wszystkim zaimponował grą w rezerwach i został rzucony na głęboką wodę, ale nie zawiódł i w debiucie zdobył hat-tricka podczas spotkania z Charltonem. W tamtym sezonie udało mu się jeszcze strzelić cztery gole, czym przyczynił się do zdobycia jak na razie ostatniego tytułu mistrzowskiego przez Liverpool. Zapowiadała się przed nim wspaniała przyszłość.

Latem został pozyskany na stałe za milion funtów, jednak już niestety nigdy nie udało mu się powtórzyć strzeleckich dokonań, które spowodowały, że na wiosnę 1990 roku stał się idolem The Kop. Jego dziwny, starodawny sposób biegania nie przeszkadzał mu w straszeniu obrońców, jednak najczęściej czynił to wchodząc z ławki rezerwowych.

We wrześniu 1992 roku zasłynął ze złych powodów, gdy nie trafił na pustą bramkę w przegranym przez Liverpool 2-4 meczu z Aston Villą, jednak dalej był ulubieńcem kibiców. W tym samym sezonie zdążył jeszcze zdobyć zwycięskiego gola w ostatniej minucie podczas derbów Merseyside i jak się okazało to było jego ostatnie dokonanie w barwach The Reds, ponieważ w styczniu 1994 roku odszedł do Tottenhamu.

Osiągnięcia: Mistrzostwo Anglii (1989/90), Tarcza Dobroczynności (1990)

Słynny fakt: Był pierwszym piłkarzem od czasów Bobby'ego Grahama, który zdobył hat-tricka w swoim pełnym debiucie.

Ciekawostka: Jego syn był swego czasu na testach w Tottenhamie.

- Był bardzo zmiennym piłkarzem, zdarzały się mecze, w których był zupełnie niewidoczny i nagle ożywał potrafił ograć trzech zawodników i zdobyć gola. Lubiłem go oglądać i zdobył kilka bardzo ważnych goli dla klubu. - Les Lawson na temat Ronny;ego Rosenthala

Copyright © by LFC.pl 2004-19, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON