100 Piłkarzy którzy wstrząsnęli The Kop » 63. Joey Jones

  • Era: 1975-1978
  • Data urodzenia: 04.03.1955
  • Miejsce urodzenia: Llandudno
  • Przeszedł z: Wrexham
  • Odszedł do: Wrexham
  • Występy: 100
  • Bramki: 3

Joey Jones był kultową postacią dla wielu kibiców Liverpoolu i zawsze będzie pamiętany dzięki pierwszemu w historii klubowi zwycięstwie w Pucharze Europy w 1977 roku - wtedy to pojawiła się słynna flaga na jego cześć: "Joey Jadł Żabie Udka, Zakręcił Szwajcarów, Teraz Schrupie (Munching) Gladbach".

Jones był bezkompromisowym lewym obrońcą, którego entuzjazm nie znał granic. Przybył na Anfield z Wrexham w wieku 20 lat, gdy Bob Paisley zapłacił za niego 110 tysięcy funtów. Był dumnym Reprezentantem Walii i kibicował The Reds od dziecka, a jego znak firmowy - uniesiona wysoko w górę zaciśnięta pięść - spowodował, że bardzo szybko stał się ulubieńcem The Kop, jednak zabrakło mu kilku rozegranych spotkań, żeby dostać medal za Mistrzostwo Anglii w swoim pierwszym sezonie w Liverpoolu.

Zawsze walczył twardo, dawał z siebie 100% i już w kolejnych rozgrywkach miał pewne miejsce w wyjściowej jedenastce The Reds, ominęły go jedynie trzy mecze ligowe, a na drodze do niezapomnianego triumfu w finale Pucharu Europy nad Borussią Moenchengladbach zagrał w każdym spotkaniu.

Był bardzo popularny zarówno na boisku, jak i poza nim, dla niego spełniło się marzenie każdego kibica The Reds, jednak w kolejnym sezonie utracił miejsce w drużynie i wkrótce powrócił do Wrexham. Zapewnił sobie wieczne miejsce w historii klubu z Anfield Road i może być pewny, że czerwona część Merseyside bardzo ciepło go wspomina.

Osiągnięcia: Mistrzostwo Anglii (1976/77), Puchar Europy (1977), Tarcza Dobroczynności (1976, 1977)

Słynny fakt: Był inspiracją do stworzenia chyba najsłynniejszej flagi w historii Liverpoolu.

Ciekawostka: Wybił szybę w samochodzie stojącym nieopodal Melwood, wybijając piłkę podczas gierki treningowej.

- Najwspanialszym piłkarzem, który kiedykolwiek założył czerwoną koszulkę jest bez wątpienia Joey Jones, był kibicem, który występował w ukochanej drużynie. Nie mogę uwierzyć w to, że nie zajął wyższego miejsca w tym głosowaniu, ponieważ wszyscy ubóstwiali Joey'a Jonesa, mówimy o królu The Kop! - Rob McCaffrey na temat Joey'a Jonesa:

Copyright © by LFC.pl 2004-19, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON