100 Piłkarzy którzy wstrząsnęli The Kop » 61. Pepe Reina

  • Era: 2005-...
  • Data urodzenia: 31.08.1982
  • Miejsce urodzenia: Madryt, Hiszpania
  • Przeszedł z: Villareal
  • Odszedł do: -
  • Występy: 218
  • Bramki: 0

Pepe Reina miał powody do radości z wymarzonego pierwszego sezonu między słupkami na Anfield, ustanawiając nowy rekord klubu pod względem czystych kont, zdobywając Złotą Rękawicę i broniąc ważne karne, który dały wygraną w Pucharze Anglii przeciwko West Ham na Millennium Stadium.

Mimo, iż Pepe urodził się w Madrycie, swoją karierę zaczynał z Barceloną, w której debiutował mając 18 lat i zagrał przeciwko Liverpoolowi na Anfield w półfinale Pucharu UEFA w 2001 roku. Ograniczone występy w pierwszej drużynie na Nou Camp spowodowały przejście do Villarreal na wypożyczenie w 2002 roku, a dwa lata później transfer definitywny. Jakiś czas potem, Reina zyskał reputację broniąc siedem z dziewięciu jedenastek. Wówczas Villarreal zakwalifikował się do Ligi Mistrzów.

Rafa Benitez był pod wrażeniem swojego rodaka i pozyskał go za 6 mln funtów podczas letniego okna transferowego w 2005. Reina od razu zastąpił bohatera Ligi Mistrzów Jerzego Dudka w obsadzie bramki i nie oglądał się za siebie. Jego obecność podczas gry dodawała pewności siebie wokoło, a interwencja przy strzałach i zwinność uczyniła go bramkarzem ciężkim do pokonania.

Pierwszy sezon w Liverpoolu uwieńczył największą liczbą udanych interwencji w Premiership. Zaliczył również trzy zachwycające interwencje w karnych finału Pucharu Anglii, powstrzymując West Ham. W kolejnych sezonach bronił wspaniale i Złotą Rękawicę otrzymał jeszcze dwa razy. Z całą pewnością jest w tej chwili jednym z najlepszych bramkarzy w Premier League.

Osiągnięcia: Puchar Anglii (2006), Superpuchar Europy (2005), Tarcza Wspólnoty (2006)

Słynny fakt: Obronił decydujący karny Antona Ferdinanda w finale Pucharu Anglii z West Ham

Ciekawostka: Jego ojciec, Migel Reina Santos był jednym z bramkarzy w Atletico Madryt.

Copyright © by LFC.pl 2004-19, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON