100 Piłkarzy którzy wstrząsnęli The Kop » 50. Albert Stubbins

  • Era: 1946-1953
  • Data urodzenia: 17.07.1919
  • Miejsce urodzenia: Wallsend
  • Przeszedł z: Newcaslte United
  • Odszedł do: Ashington
  • Występy: 180
  • Bramki: 83

Był jednym z najbardziej popularnych graczy, którzy kiedykolwiek założyli czerwoną koszulkę. Stubbins przyszedł na Anfield za rekordową wówczas sumę 12.500 funtów z Newcastle United podczas inauguracji nowego, powojennego sezonu. Wyborowy strzelec, rozpoczął swoje występy po podpisaniu kontraktu w 1946 roku. Od razu stał się jednym z najlepszych strzelców The Reds.

Stubbins, którego Liverpool pozyskał za rekordową kwotę zabrał się za spłacanie tej ogromnej inwestycji, znakomicie grając na środku ataku u boku Jackie Balmera. Razem doprowadzili klub z Anfield do niezapomnianego mistrzostwa. W pamiętnym sezonie w 1947 roku, zdobył najwięcej bramek, strzelając tak znakomite i niezapomniane bramki jak chociażby ta z ćwierćfinału rozgrywek Pucharu Anglii w meczu przeciwko Birmingham kiedy to popisał się znakomity 'szczupakiem'. Bramka ta została nazwana "golem na śniegu".

Dzięki niesamowitemu połączeniu umiejętności i tempa gry stał się jednym z najbardziej niebezpiecznych zawodników. Gdy tylko miał piłkę przy nodze, świadczyło to o zagrożeniu dla rywali. W sezonie 1947/48 zdołał zdobyć aż cztery bramki w spotkaniu przeciwko Huddersfield Town w marcu 1948 roku. Przed tym spotkaniem pojawił się informacja, że Stubbins może nie wystąpić w tym meczu z powodu kontuzji nogi.

W 1950 roku odegrał wybitną rolę znacznie przyczyniając się do awansu Liverpoolu do finału na Wembley w rozgrywkach FA Cup. W drugiej części jego kariery na Anfield nękały go kontuzje, które uniemożliwiły mu powtórzenie strzelenia niesamowitych bramek, którymi po przyjściu do Liverpoolu urzekł The Kop.

W końcu wrócił do swojego rodzinnego Tyneside w 1953 roku. Jednak nigdy o nim nie zapomną fani Liverpoolu, tego w jakim stylu reprezentował klub grając w czerwonej koszulce. Przez lata w których występował w drużynie "The Reds" tworzone były jego fan kluby.

Osiągnięcia: Mistrzostwo Pierwszej Dywizji (1946/47)

Słynny fakt: Zdobył niezapomnianego "gola na śniegu

Ciekawostka: Był jedynym piłkarzem, który pojawił się na okładce albumu Beatlesów, "Sergeant Pepper's Lonely Hearts Club Band".

- Albert pomógł nam zdobyć w sezonie 1946-47 Mistrzostwo Pierwszej Dywizji. Podczas swojej kariery w Liverpoolu zdobywał niesamowite bramki. Zapisał się w historii klubu, jako wielki i wspaniały piłkarz" - Stephen Done na temat Alberta Stubbinsa

Copyright © by LFC.pl 2004-19, design: Arik & Wieviór, development: Wieviór, CloudFlare Acceleration: ON