Coates w ciągu 48 godzin na Anfield

Sebastian Coates ujawnił, że Luis Suarez pomógł przekonać go do odrzucenia zakusów Manchesteru City i zamiast tego przygotować transfer do Liverpoolu - pisze Tony Barrett dla The Times.

Nacional zaakceptował ofertę the Reds w wysokości 7 mln funtów, dlatego przeprowadzka urugwajskiego obrońcy na Anfield może być zakończona przed weekendem. 20-latek ma przybyć na Merseyside w celu dopełnienia formalności w ciągu najbliższych 48 godzin, jednakże sam zawodnik określa przeprowadzkę jako "załatwioną".

- Propozycja przeprowadzki spełnia wszystkie warunki, więc można powiedzieć, że transfer jest załatwiony - powiedział Coates. - Szansa przejścia do Liverpoolu jest bardzo atrakcyjna. To klub z wieloma tradycjami oraz historią w angielskim futbolu. Jest również Luis, który jest dla mnie dużym wsparciem.

- Rozmawiałem z nim. Jest ze mną w kontakcie i mieliśmy jedną rozmowę. Właśnie dlatego twierdzę, że dobrze mieć innego Urugwajczyka, który jest już zadomowiony w zespole. Jest dużo łatwiej, jeśli jest osoba, którą dobrze znasz.

- Opowiedział mi na temat klubu. To dosyć ważne, ponieważ zaskarbił sobie sympatię fanów i strzela wiele bramek. Spisuje się naprawdę dobrze i to jest dla mnie dobra sytuacja, jako kolejnego Urugwajczyka.

Tony Barrett