Borini bliski przenosin na Anfield

Liverpool doszedł już do porozumienia z Romą w sprawie ceny Fabio Boriniego, która ma wynosić 11 milionów funtów. Tym samym, coraz bliższy opuszczenia klubu jest Craig Bellamy, a zdobyciem podpisu Walijczyka zainteresowane są Queens Park Rangers i Cardiff City.

Oba kluby zachęca fakt, iż w ramach prób oszczędności na pensjach zawodników, Liverpool jest w stanie pozwolić Bellamy'emu na odejście pomimo, iż jego kontrakt ważny jest jeszcze przez rok.

Menedżer QPR, Mark Hughes, dwukrotnie pozyskiwał 32-latka, który sezon 2011/2012 spędził na wypożyczeniu w rodzinnym Cardiff. Bellamy, który chętnie powróciłby do swojej ojczyzny, dołączył do Liverpoolu rok temu i zdobył sześć goli w 27 występach.

21-letni Borini ponownie będzie miał okazję do gry pod wodzą Brendana Rodgersa, gdyż wcześniej obaj spotkali się w Chelsea i Swansea City. W ubiegłym sezonie zdobył dla Romy 10 bramek.

Rodgers tymczasem zachęcał do pozostania w klubie Maxiego Rodrigueza, któremu zespół Newell's Old Boys zaoferował już kontrakt. Ponadto Irlandczyk zaapelował do kibiców, aby ci zachowali cierpliwość względem Jordana Hendersona.

Tony Barrett, Gary Jacob