24.04.2024
21:00

Osób online 1442

U-21 tylko remisuje z United

Drużyna Liverpoolu do lat 21 zremisowała w pierwszym meczu na Anfield w tym sezonie z Manchesterem United 1:1. Jedyną bramkę dla młodych the Reds zdobył Jordan Lussey. Drużyna Michaela Beale’a jest jak dotąd niepokonana .

Po pięknym strzale pomocnika z rzutu wolnego przed trybuną the Kop drużyna Beale’a wyszła na prowadzenie. Czerwone diabły jednak bardzo szybko odpowiedziały bramką Toma Lawrence’a, a mecz zakończył się podziałem punktów.

Zawodnicy Liverpoolu U-21 jak dotąd w tym sezonie są niepokonani. W poprzednim meczu Ryan McLaughlin zapewnił zwycięstwo the Reds w spotkaniu z Sunderlandem.

Po pięciu minutach meczu z United to goście mieli dobrą okazję do zdobycia bramki. Joe Rothwell jednak nie trafił w bramkę strzeżoną przez Danny’ego Warda.

Następnie zaatakowali zawodnicy Liverpoolu. Kristoffer Peterson, który wraz z Sheyim Ojo i Harrym Wilsonem rozrywali szyki obronne United, próbował technicznym strzałem pokonać bramkarza gości, lecz nieskutecznie.

Szwed próbował podobnego zagrania kilka minut później, po dobrym podaniu od Kevina Stewarta, ale piłka wylądowała w rękawicach Joela Castro Pereiry.

Po 25 minutach dzięki Lloydowi Jonesowi i Jordanowi Rossitierowi mogliśmy odetchnąć z ulgą, bo groźną akcję przeprowadził Josh Harrop, który oszukał Brannagana i strzelił na bramkę Warda, ale duet z Liverpoolu zablokował groźne uderzenie.

W 30. minucie po akcji duetu Lussey-Ojo piłka o kilka centymetrów minęła bramkę Czerwonych Diabłów.

Chwilę później zadrżał słupek bramki Warda, bo w doskonałej sytuacji znalazł się Patrick McNair, który zupełnie niekryty w polu karnym, po strzale głową nie zdołał pokonać walijskiego bramkarza the Reds.

Po powrocie na boisko po przerwie zawodnicy Beale'a zaczęli kontrolować spotkanie. Po faulu Pereiry na Harrym Wilsonie sędzia podyktował rzut wolny niedaleko szesnastki United.

Do piłki podszedł Lussey i pięknym, celnym strzałem zapewnił the Reds prowadzenie w meczu.

Prowadzenie jednak nie trwało długo, bo cztery minuty później goście za sprawą Lawrence’a, który strzałem z kilku metrów w górną siatkę bramki interweniującego Warda po podaniu Jamesa Weira dał Czerwonym Diabłom wyrównanie.

Sergi Canós – zmiennik Wilsona – poderwał jeszcze zespół pod koniec spotkania, ale młodym the Reds nie udało się zdobyć bramki na 2:1.

Liverpool U-21 1:1 Manchester United U-21

Liverpool U-21: Ward, McLaughlin, Stewart, Williams, Jones, Rossiter, Wilson (Canós), Lussey (Pelosi), Ojo, Brannagan, Peterson (Yeşil).

Niewykorzystane zmiany: Maguire, Vigouroux.