24.04.2024
21:00

Osób online 1069

Raport z wypożyczeń

Ciężki weekend za zawodnikami wypożyczonymi z Liverpoolu do innych drużyn. Pięciu z siedmiu wypożyczonych zawodników zagrało dla swoich tymczasowych klubów.

Zmagania rozpoczął Luis Alberto. W piątek jego Málaga uległa na wyjeździe na Estadio Mestalla Valencii 0:3. Hiszpan grał przez 76 minut. Jego drużyna grała od 27 minuty w osłabieniu, kiedy to czerwoną kartkę zobaczył Sergi Darder.

Tymczasem we włoskiej Serie B Bologna Rafaela Páeza uległa też na wyjeździe Perugii 1:2. Goście w tym przypadku kończyli mecz w dziewiątkę. Hiszpan grał przez całe spotkanie.

W sobotę Andre Wisdom wypożyczony do West Bromu brał udział w porażce the Baggies 0:3 w meczu z niepokonaną w tym sezonie Swansea City. Anglik zagrał w pełnym wymiarze czasowym. Wychowanek Liverpoolu wydaje się pierwszym wyborem trenera Alana Irvine’a na prawej obronie West Bromu.

Na szczeblu Chempionship João Carlos Teixeira i jego Brighton & Hove Albion zremisowało u siebie z Charltonem Althetic 2:2. Młodzieżowy reprezentant Portugalii grał przez pełne 90 minut.

Także Brad Smith zagrał w pełnym wymiarze czasowym, a Swindon Town zremisowało u siebie z Coventry City 1:1 w ramach League One.

Natomiast Iago Aspas po raz kolejny nie pojawił się na boisku. Sevilla wygrała na wyjeździe 2:1 z Espanyolem. Bramki dla klubu z Andaluzji zdobywali Carlos Bacca i Vicente Iborra. Honor gospodarzy uratował Urugwajczyk Stuani.

Divock Origi także był niewykorzystaną zmianą. Klub reprezentanta Belgii - Lille - zremisowało na wyjeździe z AS Monaco 1:1. Dla gości bramkę zdobył Nolan Roux. Gospodarze odpowiedzieli za sprawą trafienia Dimityra Berbatowa. Lille jest trzecie w Lique 1 po czterech kolejkach.