Osób online 990

Lovren: Wszystko jest możliwe

Dejan Lovren u boku Jürgena Kloppa wziął udział w konferencji prasowej w Melwood przed jutrzejszym starciem z Villarrealem w Lidze Europy. Poniżej przedstawiamy to co miał do powiedzenia.

Co dla niego znaczy zwycięski gol w meczu z Borussią

Mam nadzieję, że nie powtórzy się historia z Dortmundem, ponieważ nie spodziewaliśmy się, że będziemy przegrywać 0:2, a po przerwie aż 1:3. To był historyczny mecz dla nas, dla fanów jak i dla mnie. Pokazaliśmy charakter oraz udowodniliśmy, że nigdy nie przestajemy wierzyć do ostatniej minuty meczu. Pewne jest to, że nie chciałbym przeżyć podobnego starcia, wolałbym jutro wygrać gładko. Zapamiętam to spotkanie z BVB na całe życie.

O powitaniu autobusu przez fanów kiedy podjechali pod Anfield na spotkanie rewanżowe z BVB

Szczerze mówiąc byłem zaskoczony, bo się tego nie spodziewałem. Jeszcze z autobusu zrobiłem kilka zdjęć, a później robiliśmy je sobie nawzajem. To było niesamowite. Kibice są 12 zawodnikiem podczas gry. Z nimi wszystko jest możliwe!

O zwycięstwie Leicester w Premier League

Cieszę się, że Leicester zdobyło mistrzostwo. Naprawdę na to zasłużyli. Zaliczyli świetny sezon, bardzo spójny, bez wzlotów i upadków. Powiedziałbym, że mieli dużo szczęścia jeśli chodzi o kontuzje i w tygodniu tylko jeden mecz, ale to nie jest żadne usprawiedliwienie. W pełni zasłużyli na ten tytuł, grali świetnie w obronie i taktycznie oraz mają w swoich szeregach jednego z najlepszych strzelców Jamie Vardy’iego.

O spokoju i grze do końca

Być może jutro zagramy nawet więcej niż 90 minut, musimy być niezwykle skoncentrowani. Nie wystarczy 20 minut, aby wygrać. Kibice oczekują dobrego spotkania, a my postaramy się zagrać lepiej niż ostatnio. To byłoby dobre ukoronowanie sezonu, gdybyśmy dotarli do finału i sięgnęli po trofeum.

O rozwoju pod wodzą Kloppa

Jest wielkim menedżerem i nie mówię tego tylko dlatego, że siedzi obok mnie. Udowodnił to w Dortmundzie i Mainz. Ma w sobie pozytywną energię, którą zaraża innych. Chce zmieniać ludzi z wątpiących na wierzących. Myślę, że przyniesie to wielkie korzyści w przyszłym sezonie.

Jak radzi sobie z oczekiwaniami

Mamy wspaniałych graczy oraz wielki potencja. Jeszcze niedawno wygraliśmy z jedną z najlepszych drużyn w Lidze Europy. Teraz przed nami kolejny, ciężki mecz. Villarreal to naprawdę dobry, poukładany zespół mający w swoich szeregach świetnych zawodników. Szczególnie w ofensywie.

O pierwszym meczu z Żółtą Łodzią Podwodną

Byliśmy rozczarowani, gdy w doliczonym czasie gry straciliśmy gola. Nie byliśmy wystarczająco mądrzy i cierpliwi. Teraz musimy zagrać po swojemu i wtedy będziemy mieć szanse, ale gdy przeciwnik zaatakuje będzie trzeba dobrze się bronić. Wielokrotnie pokazaliśmy, że potrafimy odrabiać straty. Wystarczy, że uwierzymy w siebie i to nam pomoże dostać się do finału.

Co to znaczy ominąć finał z powodu kontuzji

Znalezienie się w finale po tym jak opuściłem ten w Capital One Cup z powodu kontuzji byłoby prawdziwym spełnieniem marzeń dla mnie i dla fanów. Możemy świetnie zakończyć ten sezon, ale żeby tego dokonać najpierw trzeba pokonać Villarreal. Nie pozostaje nic innego jak skoncentrować się na grze i zrobić swoje.