31.03.2024
15:00

Osób online 1004

Porażka LFC U-23 z Wolfsburgiem

Drużyna U-23 z Mamadou Sakho w składzie przegrała 1:2 na Prenton Park z VfL Wolfsburg. Jedynego gola dla Liverpoolu strzelił w 81. minucie Brooks Lennon, przy którego trafieniu asystował Ben Woodburn.

Pierwsza połowa starcia w Premier League International Cup zakończyła się bezbramkowym remisem - dwie obce sobie drużyny zafundowały widzom dość chaotyczny początek spotkania, a lekką przewagę gości niwelowała dobra współpraca Tiago Iloriego z Mamadou Sakho na środku obrony.

Pierwsze groźniejsze sytuacje przyniosły stałe fragmenty - najpierw Pedro Chirivella strzelił z rzutu wolnego minimalnie nad poprzeczką, a chwilę później pod drugą bramką Caoimhin Kelleher musiał interweniować po strzale Sebastiana Wimmera.

Najlepszą okazję w pierwszej połowie zmarnował Cameron Brannagan, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wolfsburga nie zdołał oddać celnego strzału.

Sześć minut po wznowieniu gry w drugiej połowie wynik spotkania otworzył chorwacki snajper Wolfsburga, Josip Brekalo. Strata tuż przed polem karnym skończyła się kontrą niemieckiej drużyny. Kelleher zdołał obronić pierwszy strzał Donkora, ale był bez szans przy dobitce Brekalo.

Michael Beale zdecydował się na wprowadzenie na boisko Lennona i Adama Phillipsa - ten drugi trafił do siatki w 73. minucie po podaniu od Chirivelli, ale gol Amerykanina padł ze spalonego. Liverpool nie miał jednak zamiaru się poddawać i chwilę później Brooks Lennon był o włos od strzelenia bramki po dośrodkowaniu Woodburna.

Duet młodych Czerwonych dopiął jednak swego w 81. minucie - Lennon wykorzystał świetne prostopadłe podanie od Bena Woodburna i zdobył bramkę wyrównującą. Mimo że do końca spotkania pozostało mało czasu, wynik meczu wciąż był sprawą otwartą - Sakho był o włos od zdobycia zwycięskiej bramki strzałem głową po rzucie rożnym, a chwilę po sytuacji Francuza Mayoral trafił w poprzeczkę bramki Kellehera.

Ostatecznie to goście mieli powody do świętowania. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry krótko rozegrany rzut rożny zaskoczył the Reds, a dośrodkowanie na środek pola karnego wykorzystał Hendrik Hansen.

Liverpool U-23: Kelleher, Randall, Maguire, Ilori, Sakho, Virtue (Phillips), Wilson, Chirivella, T Gomes (Lennon), Brannagan, Woodburn. Rezerwowi: Whelan, Firth, Brewitt, Juanma, Lewis.