Klopp o nagrodzie dla kibiców

Jürgen Klopp zareagował na wieść o nagrodzie przyznanej kibicom Liverpoolu oraz Borussii Dortmund oznajmując, iż rodziny Liverpoolu oraz Borussii mogą być bardzo dumne.

Zwolennicy obu zespołów otrzymali pochwałę za zdumiewające wykonanie pieśni pt. You'll Never Walk Alone w trakcie drugiego starcia obu ekip w ramach ćwierćfinału Ligi Europy minionej edycji.

Mecz rozegrany został w przeddzień 27. rocznicy Hillsborough, a zwolennicy obu zespołów zjednoczyli się, aby wykonać hymn oraz oddać cześć 96 poległym.

Rezultat tego widowiska został wynagrodzony na corocznej gali FIFA, po tym jak kibice piłkarscy z całego świata mogli oddawać swoje głosy.

Jürgen Klopp, który przecież wcześniej prowadził ekipę z Dortmundu, oznajmił:

- To był jeden z najbardziej wyjątkowych, a zarazem najdziwniejszych wieczorów w moim życiu.

- Nie sądzę, żebym wówczas docenił, jak bardzo było to skomplikowane emocjonalnie dla mnie, Zeljko [Buvaca], Petera [Kravietza] albo dla naszych rodzin.

- Głęboko to we mnie osiadło i jest wiele momentów, których z tego wieczoru nie zapomnę, a wkład zwolenników obu ekip był absolutnie kluczowy.

- Atmosfera była najlepszą jakiej kiedykolwiek doświadczyłem, i powinna służyć za przykład tego, w jaki sposób kibice mogą wpłynąć na postawę zespołu oraz na końcowy rezultat.

- Ta nagroda wyróżnia, oczywiście, zwolenników obu drużyn, a szacunek okazany przez naszych przyjaciół z Dortmundu był absolutnie typowy dla najwyższych standardów, którym ten klub hołduje. Oddanie honoru 96 ofiarom, ich rodzinom oraz ocalałym było naprawdę wzruszające.

- Wiem, że to my wygraliśmy to spotkanie, ale uważam, że każdy przebywający tego wieczoru na Anfield oraz oglądający to spotkanie w domu, bez względu na to czy miał na sobie czerwoną czy żółta koszulkę, może być dumny z tego, jak reprezentowali swój zespół.

- Dlatego w imieniu całej drużyny oraz sztabu chciałbym podziękować tym, którzy oddali głos na nas w tym konkursie.

- Wygrana jest absolutnie zasłużona i mam nadzieję, że wspomnienie tej nocy będzie mogło posłużyć za wzorcowy przykład radości oraz szczęścia, które przynosi nam futbol. Powinno to również obrazować, iż nawet po porażce własnym działaniem można uhonorować dobre imię swojego zespołu.

- Rodziny Liverpoolu oraz Borussii mogą być z siebie bardzo dumne.