Moreno o rywalizacji z Southampton

Alberto Moreno uważa, że możliwość rewanżowego starcia na Anfield w półfinale Pucharu Ligi będzie atutem drużyny the Reds. Hiszpan podkreśla jednak, iż najpierw należy wywieźć korzystny rezultat z St Mary’s.

Na tym etapie rozgrywek w poprzednim sezonie Liverpool mierzył się ze Stoke. Czerwoni wygrali 1:0 na wyjeździe, lecz u siebie przegrali, dlatego o losach rywalizacji rozstrzygnął konkurs rzutów karnych, szczęśliwie zakończony dla gospodarzy.

- Chcemy tam pojechać i wrócić z pozytywnym wynikiem - powiedział Moreno.

- Mieliśmy to szczęście w losowaniu, że rewanż zagramy na własnym stadionie, wspierani przez naszych kibiców.

- Nie mówię, że będzie to miało decydujące znaczenie, lecz z całą pewnością może to ułatwić nam sprawę.

Zespół Kloppa grał już w tym sezonie na St Mary’s. W listopadowym meczu padł remis 0:0.

Southampton pokazało wówczas ogromne zaangażowanie w defensywie i Moreno spodziewa się kolejnego trudnego testu na południu Anglii.

- Tak, oczekujemy ciężkiego spotkania. Mają kilku świetnych zawodników w swoich szeregach. W ligowej konfrontacji sprawili nam sporo trudności i teraz będzie zapewne podobnie.

- W futbolu każde spotkanie jest inne. Wiemy, co musimy zrobić i wyjdziemy na boisko z takim zamiarem.

Zapytany o to, czy Liverpool wyciągnie wnioski z listopadowego meczu, Moreno powiedział: - Jeśli przyjrzeć się statystykom z większości spotkań w tym sezonie, widać, że kreujemy sobie dużo sytuacji bramkowych. Z pewnością stać nas na to w najbliższym meczu.

- Taki mamy styl. Gdy stracimy piłkę, staramy się grać mocnym pressingiem, by jak najszybciej znów być w jej posiadaniu.

Moreno grał w fantastycznym meczu w grudniu 2015 roku w ćwierćfinale Pucharu Ligi na St Mary’s, kiedy Liverpool rozgromił 6:1 Świętych.

Według Hiszpana tamten wynik nie będzie miał żadnego znaczenia w kontekście jutrzejszej rywalizacji.

- To już przeszłość. To bardzo pozytywne wspomnienia, ale wolimy się skupić na teraźniejszości.

- Southampton gra teraz zupełnie inaczej pod wodzą nowego menadżera. Jesteśmy dobrze przygotowani do meczu i postaramy się o dobry rezultat przed rewanżem na Anfield.

- Mamy o co grać w Premier League, Pucharze Anglii i Pucharze Ligi. Realizujemy póki co swoje założenia i chcemy osiągnąć swoje cele na koniec sezonu - podsumował.