Lucas: Odejście jest jedną z opcji

Brazylijczyk w głębi serca uważa, że jego miejsce jest na Anfield, jednak z uwagi na brak możliwości stałych występów musi brać pod uwagę także inne opcje. Pomocnik przyznaje, że stoi obecnie przed dylematem dotyczącym piłkarskiej przyszłości.

Lucas potwierdza, że chciałby spędzać więcej czasu na boisku i z tego względu w styczniu przygląda się różnym opcjom, które oferują inne kluby. Jürgen Klopp jest gotowy dać zgodę na odejście 30-latka, który znajduje się w orbicie zainteresowań m.in. Interu Mediolan.

Jednak złożona przez włoski klub oferta wypożyczenia bez gwarancji transferu definitywnego latem nie jest rozwiązaniem, które satysfakcjonowałoby Liverpool oraz samego zawodnika.

Lucas w tym sezonie rozegrał dla Liverpoolu jedynie kilka spotkań. Obecnie deklaruje, że jest w stałej gotowości, aby pomagać klubowi, ale zaznacza, że w najbliższym czasie wszystko może się wydarzyć.

- Moja sytuacja nie jest najlepsza. W najbliższej przyszłości wolałbym spędzać więcej czasu na murawie, ale w tym momencie rzeczywistość jest inna i muszę sobie z nią radzić. Jeśli nadarzy się okazja, będę szukał rozwiązań. Muszę być profesjonalistą i dlatego myślę o zespole. Zobaczymy, jak wszystko się potoczy.

- Nie chcę takiego stanu rzeczy na tym etapie mojej kariery, zwłaszcza w moim wieku. Nie zamierzam przechodzić na emeryturę. Przede mną jeszcze kilka lat gry w piłkę nożną. Oczywiście zawsze pojawiają się jakieś plotki, ale dzisiaj sytuacja wygląda tak, że Liverpool jest moją najlepszą opcją. Nie mogę jednak wypowiadać się o tym, czy tak będzie też w następnych dniach.

- Menadżer jest dla mnie bardzo dobry i nasze relacje są bardzo dobre oraz otwarte. Pod tym względem nie mam powodów do zmartwień.

- Jestem piłkarzem i chcę grać. To za grę otrzymujemy wynagrodzenie. Mimo wszystko staram się być profesjonalistą i pomagać drużynie najlepiej, jak tylko potrafię. Kiedy pojawia się szansa, daję z siebie wszystko. Uważam, że tego się ode mnie oczekuje.

- Niewielka ilość czasu gry to nie jest to, czego chciałbym dla siebie w najbliższej przyszłości na tym etapie swojej kariery, ale w tym momencie muszę sobie z tym jakoś radzić i dalej ciężko pracować.

Aktualny kontrakt Lucasa wygasa latem 2018 r. Brazylijczyk ma świadomość, że ewentualne odejście może być bardzo trudnym przeżyciem, gdyż związany jest z klubem blisko od dekady. Odejście w momencie, kiedy pod wodzą Kloppa Liverpool walczy o mistrzostwo i nadal rywalizuje w obu krajowych pucharach, byłoby bardzo odważnym krokiem.

- Aktualnie najlepszym miejscem dla mnie jest Liverpool. Nie mogę jednak powiedzieć, czy będzie to trwało przez kilka dni, miesiąc, czy cztery miesiące. Jeśli pojawi się jakaś dobra propozycja, to będę ją musiał poważnie rozważyć. Mam bardzo dobrą relację z menadżerem i staram się pomagać zespołowi ze wszystkich sił. Ten sezon już jest wyjątkowy, ponieważ mamy realne szanse na wywalczenie trofeum i na pewno będę miał to na uwadze przy podejmowaniu decyzji.