Brandt na celowniku Liverpoolu

Julian Brandt, młody skrzydłowy Bayeru Leverkusen, jest zawodnikiem, którego Jürgen Klopp w miarę możliwości chętnie sprowadziłby na Anfield w najbliższym letnim okienku transferowym.

Klopp wydaje się być wielkim fanem talentu młodego Niemca, który póki co przez cały sezon jest regularnie obserwowany przez skautów Liverpoolu.

Zakontraktowanie Brandta w obecnym okienku jest mało prawdopodobne biorąc pod uwagę, że Leverkusen odprawia z kwitkiem wszystkich zainteresowanych usługami ich wycenianego na 20 milionów euro skrzydłowego.

Jednakże, jeśli The Reds pokuszą się o sprowadzenie Niemca w lecie będą musieli wyjść z atrakcyjną ofertą ponieważ o podpis zawodnika walczyć będzie więcej klubów, między innymi Bayern Monachium.

Liverpool ma jednak nadzieje, że doświadczenie Kloppa w promowaniu i rozwijaniu talentu młodych piłkarzy w połączeniu z faktem, że klub z Anfield znów jest zespołem walczącym o tytuł mistrza okaże się wystarczające by przekonać Brandta.

Zapytany w rozmowie z gazetą Bild o możliwość transferu młody skrzydłowy twierdzi, że jeśli oferta nie będzie miała sensu to zostanie z Bayerem.

- Nie boję się odmówić Bayernowi po raz drugi, to samo tyczy się innych klubów.

Brandt dołączył do Leverkusen w 2014 roku w rezultacie transferu z VFL Wolfsburg. Jego obecny kontrakt obowiązuje do 2019 roku jednak raporty niemieckich źródeł twierdzą, że za zawodnika obowiązuje klauzula odejścia o wysokości 17 milionów euro, którą aktywować będzie można już w roku 2018.

- Oczywiście zawsze wchodzi w grę przedłużenie kontraktu z Leverkusen. Dobrze się tu czuje i jestem pewien swego. Nie chcę ciągle się wypowiadać na temat spekulacji. Staje się to irytujące i może wpłynąć na formę a na to nie mogę pozwolić.

Liverpool będzie kontynuować obserwacje młodego Niemca oraz ruchy transferowe konkurencji. Jeśli Brandt rzeczywiście podpisze nowy kontrakt z Leverkusen szanse na zakontraktowanie go będą bliskie zeru.

Klopp jest zdecydowany, że Liverpool potrzebuje więcej opcji w ataku oraz na skrzydłach i będzie kontynuował poszukiwania młodych talentów.

The Reds obserwują także od dłuższego czasu wschodzącą gwiazdę Borussii Dortmund Christiana Pulisica, jednak podobnie jak z Brandtem szanse na to, że młody Amerykanin dołączy do składu Jürgen Kloppa znacznie większe będą latem niż obecnie.

James Pearce