Hamann: United ma lekką przewagę

Didi Hamann uważa, że szanse Liverpoolu na mistrzostwo są zagrożone w związku z nadchodzącym niedzielnym starciem z Manchesterem United na Old Trafford. Były pomocnik Liverpoolu typuje, iż Czerwone Diabły będą drużyną wartą uwagi w nadchodzących miesiącach.

Niemiec uważa, że brak Sadio Mané w podstawowym składzie the Reds jest ciosem, a drużyna José Mourinho jest w dobrej formie, co może sprawić, że będziemy świadkami wielkiego widowiska.– Myślę, że Manchester United znalazł formę w ostatnich tygodniach – powiedział w rozmowie ze Sky Sports.

– Wydają się być bardziej uporządkowani i szczęśliwsi, niż wyglądało to na początku sezonu – dodał.

– Mané – jeden z najbardziej wpływowych zawodników formacji ofensywnej Liverpoolu będzie niedostępny – uważam, że United, które zatrzymało Liverpool na Anfield może mieć lekką przewagę w niedzielę.

Podczas gdy, spotkania Liverpoolu i United są zawsze elektryzującymi spektaklami, Hamann uważa, że zarówno Klopp, jak i Mourinho muszą zapewnić swoim zawodnikom wewnętrzny spokój.– To wspaniałe, ponieważ jest to prawdopodobnie największy mecz dla dwóch stron kibiców. Szum wokół spotkania jest większy, niż przy jakimkolwiek innym meczu – zaznaczył były defensywny pomocnik.

– Jako menedżer, ważne jest byś potrafił lekko poprawić coś, co jest nieprzyjemne, w jak najlepszy sposób.

Hamann uważa, że przez ostatnie lata mecze derbowe pokazały nam, że najgorszą rzeczą w tych spotkaniach są czerwone kartki. Zwraca uwagę, że ostatnią karą, której chce się na początku spotkania jest utrata zawodnika i granie 80 minut w osłabieniu.

– Widzieliśmy przez ostatnie lata w meczach derbowych, że ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić jest strata zawodnika w pierwszych 10-15 minutach i radzenie sobie 80 minut w dziesiątkę.

– Musisz traktować to jak każdy inny mecz. To tylko 3 punkty, lecz oczywiście dużo znaczące na dla kibiców, ponieważ to dwa najbardziej utytułowane kluby w historii. Jako trener myślę, że potrzebny jest balans pomiędzy ‘wejściem graczy w mecz’ – tych, którzy zazwyczaj się mniej oszczędzają – i uspokojeniem ich.

– Gerard Houlier zawsze powtarzał: ‘Gorące serca, zimne głowy’.

Niemiec wierzy, że portugalski szkoleniowiec posiada najbardziej utalentowany skład w Premier League.– Jego zachowanie było trochę kapryśne na początku rozgrywek i wykonał krok w tył z jakiegoś powodu – nadmienił.

– Możliwe, że ktoś z klubu zamienił z nim słowo i powiedział mu, że w Manchesterze United nie może robić rzeczy, które robił w innych zespołach. Myślę, że to element ich obecnej formy, wyglądają dużo weselej.

– Na początku kampanii przewidywałem ich, jako zwycięzców ligi. 10 punktów straty do liderującej Chelsea to zbyt dużo, lecz wciąż twierdzę, że mają najbardziej utalentowany skład i w pewnym momencie, gdy drużyna Mourinho ruszy, to będzie ją ciężko zatrzymać.

– Trzeba na nich uważać w każdych rozgrywkach i w lidze. Myślę, że to zespół, godny uwagi w kolejnych miesiącach – zakończył.