Swansea zainteresowane Sakho

Grająca w tym sezonie poniżej oczekiwań drużyna Swansea City dołączyła do wyścigu o sprowadzenie z Liverpoolu Mamadou Sakho, który może opuścić klub za około 20 milionów funtów.

Reprezentant Francji powinien opuścić Anfield w styczniowym okienku transferowym celem odbudowania swojej kariery.

Paul Clement chciałby zobaczyć Sakho w swoim składzie, gdyż ten według niego pomoże w walce o utrzymanie.

Zainteresowane usługami Sakho są także Sevilla i Galatasaray, dużo mówiło się również o Southampton, ale były klub Clyne'a, Lovrena, Lallany i Mané nie złożył jeszcze oficjalnego zapytania. Święci, z którymi the Reds zmierzą się w półfinale Pucharu Ligi, szukają następcy José Fonte, ponieważ portugalski stoper poprosił o transfer i został odsunięty od pierwszej drużyny.

Wiele będzie zależało od preferencji samego zawodnika, Liverpool natomiast na ten moment nie rozważa wypożyczenia Sakho, gdyż według klubu definitywny transfer leży w interesie obu stron.Sakho nie grał w barwach Liverpoolu od kwietnia, a jego kłopoty zaczęły się na przedsezonowym tournée w Ameryce, na którym poróżnił się z Kloppem.

Na ten moment ciężko powiedzieć czy 20 milionów funtów jest realistycznym żądaniem ze strony Liverpoolu, zwłaszcza że Sakho od dziewięciu miesięcy nie grał w pierwszej drużynie. The Reds oferowali jego usługi za tę kwotę w letnim okienku transferowym, jednak sam zawodnik, którego kontrakt obowiązuje do 2020 roku, nalegał na pozostanie w klubie.

Po spędzeniu pierwszej połowy sezonu w drużynie U-23 Sakho zaakceptował już, że nie zdoła odbudować swojej kariery na Anfield.