Statystyki przedmeczowe

Dzisiejszego wieczoru Liverpool podejmie Southampton na St. Mary’s w ramach półfinału Pucharu Ligi. Z tej okazji Ged Rea dostarczył najlepszych przedmeczowych statystyk i faktów.

To już siódmy raz kiedy Liverpool i Southampton zmierzą się w Pucharze Ligi. The Reds zwyciężyli cztery z ostatnich sześciu starć.

Ostatni raz spotkali się w ubiegłej kampanii w ćwierćfinale, gdy Liverpool rozgromił rywala 6:1. Wówczas wynik na 0:1 dla rywali w 39. sekundzie otworzył Sadio Mané. Natomiast Divock Origi skompletował hattricka.

Liverpool pobija rekord jeśli chodzi o ilość udziałów w półfinale Pucharu Ligi, gdyż dzisiejsze spotkanie będzie już 17 razem. The Reds są również na czele jeśli chodzi o ilość finałów – 12 razy i ilość odniesionych triumfów – 8 razy.

To już trzeci sezon z rzędy kiedy zawodnicy Liverpoolu docierają do tego etapu rozgrywek pucharowych, a po raz czwarty w ciągu ostatnich sześciu kampanii.

Liverpool wygrał 11 spośród 13 ostatnich meczów wyjazdowych w Pucharze Ligi, a jedyne porażki odniósł na Old Trafford i Stamford Bridge. W obu meczach przegrał 0:1.

Na 93 spotkań w Pucharze Ligi tylko w 6 zawodnicy the Reds nie zdobyli bramki.

Daniel Sturridge strzelił 8 goli w 6 meczach Pucharu Ligi, w tym 2 podczas ostatnich 8 spotkań na St. Mary’s.

Adam Lallana zagrał 12 meczów dla Southampton w tych rozgrywkach, zdobywając 5 goli.