Trent o grze w Premier League 2

Trent Alexander-Arnold uważa, że występy w formacie rozgrywek Premier League 2, w której grają nasze rezerwy są dla młodych piłkarzy idealną odskocznią i dobrym poligonem doświadczalnym przed grą w pierwszym zespole.

Młody obrońca ma okazję w tym sezonie występować w drużynie U-23, a także w ekipie, której menadżerem jest Klopp.

Trent miał okazję zadebiutować w pierwszym składzie w spotkaniu 4 rundy EFL Cup z Tottenhamem na Anfield.

W ostatnią niedzielę wystąpił w starciu z Huddersfield Town, w którym nasze rezerwy rozbiły rywali aż 6:2.

Reprezentant Anglii do lat 19, uważa, że wysoki poziom w lidze rezerw sprawia, iż przejście do gry na seniorski pułap staje się dla młodych graczy bardziej komfortowe.

- Sądzę, że każdy zespół w swoim szerokim składzie ma wielu utalentowanych piłkarzy. Występy w Premier League 2 pomagają wszystkim zawodnikom, którzy w danym momencie nie zmieścili się w kadrze pierwszej drużyny.

- Dobrze jest być w ciągu i występować regularnie co tydzień. Spotkania są naprawdę na wysokim poziomie i nie odstają jakoś mocno od Premier League. Rywalizują tu piłkarze o dużych umiejętnościach.

- Mierzysz się z różnymi zespołami, prezentującymi odmienny styl gry, tak jak w Premier League. Spotykasz się z różnym sposobem gry, taktyką, nastawieniem i mentalnością rywala. To nam wszystkim pomaga - podsumował Trent.