Klopp o kontuzjach w zespole

Jürgen Klopp ma nadzieję, że Dejan Lovren będzie już do jego dyspozycji, kiedy zespół wróci do Anglii. Chorwat nie został w Liverpoolu osamotniony, gdyż w Melwood towarzyszy mu Marko Grujić.

Kontuzja kolana wykluczyła Lovrena z udziału w dwóch ostatnich spotkaniach – z Hull City i Tottenhamem. Z powodu urazu nie poleciał również z drużyną na obóz treningowy w ośrodku La Manga. Piłkarz kontynuuje swoją rekonwalescencję w Melwood.

Jednak Klopp jest dobrej myśli i zakłada, że zarówno Chorwat, jak i Marko Grujić, od przyszłego tygodnia będą mogli wziąć udział w pełnych sesjach treningowych.

- Pozostawienie ich w Melwood to decyzja sztabu medycznego – potwierdził Klopp.

- Oczywiście tutaj mamy podobne możliwości, jeśli chodzi o zaplecze medyczne, ale w Liverpoolu znajdują się ludzie, którzy będą mogli czuwać i dokładnie się nimi zająć, co ma większy sens.

- Marko Grujić jest w podobnej sytuacji - bliski powrotu, ale nadal jeszcze nie jest zdrów na tyle, aby brać udział w treningach. Być blisko możliwości gry, ale jednocześnie nie móc w pełni trenować, to nie jest przyjemne uczucie dla piłkarza. Rób, co do ciebie należy, a do treningów z drużyną wrócisz, kiedy będziesz na to gotowy. To wszystko, nie ma innych powodów nieobecności tych piłkarzy.