Szansa dla Dhandy i Mastersona

Duet z Akademii – Yan Dhanda i Conor Masterson powinni czerpać motywację z faktu, iż Jürgen Klopp zabrał ich ze sobą na zgrupowanie seniorskiej drużyny Liverpoolu w hiszpańskiej La Mandze.

Nastolatkowie podążają śladem swojego kolegi – Oviego Ejarii, który wykorzystał daną mu szansę i zaimponował niemieckiego menedżerowi, ukazując swój talent, zaangażowanie i umiejętności.

Były zawodnik Arsenalu zadebiutował w pierwszym zespole w Pucharze Ligi przeciwko Derby Country, a później zaliczył jeszcze 6 występów.

19 latek jest obecnie stałym uczestnikiem w treningach seniorskiej drużynie w Melwood. W tym sezonie zaliczył osiem występów z pierwszą drużyną, przed tym jak nabawił się kontuzji kostki w zeszłym miesiącu.

- W zeszłym sezonie podczas zgrupowania na Teneryfie Ovie wywarł na mnie duże wrażenie – powiedział Klopp.

- Pomyślałem wtedy; „o mój Boże, on mógłby być gotowy już teraz”.

Widząc szanse jakie otrzymywali Ejaria, Woodburn, Alexander-Arnold czy Wilosn, Dhanda i Masterson chcą pójść w ich ślady.

Fakt, że zostali zabrani na zgrupowanie świadczy, iż są cenieni wśród szkoleniowców Akademii.

Urodzony w Birmingham Dhanda jest ofensywnym zawodnikiem, który może grać na skrzydle oraz w środku pola. Młodzieżowy reprezentant Anglii dołączył do Liverpoolu z West Bromu w lipcu 2013 roku.

Masterson ma 18 lat i jest środkowym obrońcą. Zawodnik urodzony w Dublinie jest młodzieżowym reprezentantem Irlandii, a do Liverpoolu trafił w 2012 roku z Lucan United.

Dhanda i Masterson wcześniej trenowali już w Melwood z pierwszą drużyną, ale nieregularnie. Te cztery dni w La Mandze dadzą im cenne doświadczenie, którego młodzi zawodnicy z pewnością potrzebują.

- Jako gracz nigdy nie wiesz, kiedy dostaniesz swoją szansę – powiedział Dyrektor Akademii Alex Inglethorpe.

- Trzeba być gotowy, aby wykorzystać moment, gdy nadejdzie twoja szansa.

Klopp wielokrotnie już pokazał, iż pokłada swoją wiarę w młodych zawodników.