Trzy nowe wzmocnienia latem

Pozostało trzynaście gier do końca sezonu, ale wzrok niektórych zwrócony jest już w stronę tego, co Klopp zrobi, aby wzmocnić skład. Nowe rozwiązania mogą aktualnie rezydować w Melwood.

Zespół, który udał się do La Mangi ukazuje to, czym dysponuje Klopp na resztę sezonu. Pokazuje również kto znajduje się na peryferiach drużyny i nie dostał jeszcze prawdziwej szansy na Anfield.

Dejan Lovren przewodzi liście pięciu piłkarzy, którzy opuścili wyjazd do La Mangi.

Chorwat nie został zapomniany, ale kilku innych piłkarzy potencjalnie tak. Może się tak zdarzyć, że latem ich obecność wzmocni obecny skład. Mogą również oszczędzić Kloppowi bólu głowy oraz pomóc oszczędzić kilka złotych.

Oto trzej piłkarze, o których mogliście zapomnieć, a którzy mogą stanowić wzmocnienie drużyny w przyszłym sezonie.

Joe Gomez

Co się stało?

Został wykluczony z gry do końca sezonu w skutek kontuzji kolana jeszcze przed przybyciem Kloppa na Anfield w październiku 2015 roku. Powrócił do gry po piętnastu miesiącach w spotkaniu przeciwko Plymouth w styczniu, i dołożył dwa kolejne występy na środku defensywy. Ciężko pracuje, aby odzyskać pełną sprawność z dorosłym zespołem oraz z U-23.

W jaki sposób wpasuje się w zespół?

Klopp jest fanem talentu Gomeza i widzi go na pozycji stopera, raczej niż bocznego obrońcy. Dopóki przyszłość Lucasa Leivy nie zostanie zadecydowana, dziewiętnastolatek może otrzymać szansę do gry w pierwszym zespole, jeżeli będzie w stanie odzyskać sprawność i formę, to może zostać zawodnikiem pierwszej jedenastki.

Danny Ings

Co się stało?

Co stało się z niefortunnym napastnikiem? Ings tak, jak Gomez odniósł poważną kontuzję kolana w tygodniu, gdy Klopp przejął posadę na Anfield i nie powrócił, aż do ostatniego tygodnia sezonu. Po wyczerpującym okresie przygotowawczym i czasie spędzonym z zespołem U-23 Ings został wykorzystany jako rezerwowy napastnik. Na nieszczęście po jego ostatnim występie przeciwko Tottenhamowi w Pucharze Ligi odniósł kolejną kontuzję kolana.

W jaki sposób wpasuje się w zespół?

Napastnik pozostawił po sobie pozytywne wrażenie w czasie występów w tym sezonie. Nadal ma tylko 24 lata, a Klopp wielokrotnie chwalił jego umiejętności i poważa go jako dobrą opcję w napadzie. Jak bardzo byłby przydatny widzimy, gdy za równo Daniel Sturridge oraz Divock Origi cierpią z powodu zniżki formy. Zakładając, że ponownie powróci do zdrowia, stanowi solidną opcję w ataku.

Marko Grujić

Co się stało?

Serb czekał pół roku na debiut na Anfield w konsekwencji wypożyczenia do Red Star Belgrad. Jedna z gwiazd okresu przygotowawczego otrzymała tylko kilka szans do gry zanim jego przygodę zakończyła kontuzja. Do tej pory nie był dostępny do gry w skutek kontuzji uda odniesionej w listopadzie.

W jaki sposób wpasuje się w zespół?

Pomocy Liverpoolu brakuje fizyczności i różnorodności w tym sezonie, i pomimo tego, że Grujić jest niedoświadczony i musi przystosować się do angielskiego futbolu, brakowało go jako potencjalnego rozwiązania. Pomocnik z tylko pięcioma występami stanowiłby świeżą twarz w przyszłym sezonie, i pozwoliłby Kloppowi na danie odpoczynku Wijnaldumowi oraz Hendersonowi. Wciąż ma tylko dwadzieścia lat, i może stanowić rozwiązanie problemu ze środkiem pomocy.