24.04.2024
21:00

Osób online 1389

Porażka rezerw przeciwko Derby

Goście wyszli na prowadzenie na początku drugiej połowy, ale bramka samobójcza Karica dała wyrównanie ekipie the Reds. Ostatecznie Liverpool U-23 poniósł porażkę 1:2 przeciwko Derby County w spotkaniu Premier League 2.

Derby rozpoczęło spotkanie w dobrym stylu i tylko szczęście uchroniło drużynę Liverpoolu od utraty bramki w pierwszych dwóch minutach.

Corey’a Whelana próba oddania piłki Kamilowi Grabarze została wykorzystana przez zawodnika Derby, Jakobsen przechwycił futbolówkę, ale posłał strzał ponad bramką the Reds ku uciesze ekipy gospodarzy.

Liverpool prędko wdrożył się w to spotkanie, a za sprawą kilku fauli popełnionych przez gospodarzy prowadzenie mogli zdobyć zawodnicy drużyny przeciwnej już w 11 minucie.

Rajd Matty’ego Virtue został wynagrodzony, gdy zawodnik znalazł wolną przestrzeń i zagrał piłkę Rhianowi Brewsterowi, którego strzał został zablokowany przez Kelle Roosa.

Dalej brakowało podobnych sytuacji po stronie gospodarzy, ale czujność Grabary została przetestowana, gdy zgranie piłki głową w pole kare ekipy Liverpoolu znalazło swojego adresata w osobie Bennetta.

Brewster dostrzegł okazję zagrania Toniemu Gomesowi przed zakończeniem pierwszej odsłony i numer 9 Liverpoolu był pewien bramki, gdy w ostatniej chwili Karic powrócił, aby zablokować jego uderzenie.

Liverpool powrócił do ataku po wznowieniu drugiej połowy i świetny drybling Brewstera poskutkował dośrodkowaniem z prawej strony, które ostatecznie nie znalazło adresata. Finalnie to Derby otworzyło wynik bramką zdobytą w 55. minucie.

Gdy gospodarze stracili piłkę na własnej połowie piłka prędko trafiła na lewą stronę do Bennetta, który zagrał do środka do Jakobsena, aby ten posłał piłkę głową w prawy górny róg bramki.

Mike Garrity był zachwycony natychmiastową odpowiedzią jego zespołu, choć bramka wyrównująca padła po strzale samobójczym. Rzut rożny z prawej strony boiska nie został wykonany prawidłowo, a próba wybicia futbolówki przez Karica poszła kompletnie nie po myśli obrońcy Derby i zakończyła się golem samobójczym.

Odtąd Liverpool złapał wiatr w żagle i tylko dwukrotna parada Roosa odmówiła bramki Madgerowi Gomesowi. Wchodzący z ławki Jake Brimmer był bliski trafienia z rzutu wolnego, a Brewstera centymetry dzieliły od zamiany dośrodkowania na bramkę.

Ekipa Garrity’ego musiała obejść się bez punktu za trud włożony w to spotkanie, gdy niespodziewanie w 90. minucie spotkania Bennett zamienił podanie z lewej strony boiska na bramkę.

Liverpool U23s: Grabara, K Lewis (Johnston, 61), Hart, N Phillips, Whelan, J Williams, M Gomes, Virtue, T Gomes, Brewster, Alves (Brimmer, 46). Niewykorzystane zmiany: Kelleher, A Lewis.