31.03.2024
15:00

Osób online 1033

Wieści z wypożyczeń

Bardzo słaby występ rzadko meldującego się na murawie Jona Flanagana oraz bramka samobójcza Lloyda Jonesa dość dobrze podsumowują bezowocny tydzień trzynastu wypożyczonych przez Liverpoolu zawodników.

Defensor the Reds jako jedyny miał szansę wystąpić podczas FA Cup, gdyż zarówno Hull Markovicia, jak i Crystal Palace Sakho odpadli wcześniej z turnieju.

Flanagan otrzymał swoją szansę na wskutek pucharowej rotacji składu, jednakże cały mecz the Clarets należałoby puścić w niepamięć. Występujące w Premier League Burnley sensacyjnie uległo 0:1 Lincoln City, które reprezentuje piąty poziom angielskich rozgrywek.

24-latek rozegrał pełne 90 minut na lewej stronie defensywy, lecz podczas jego występu widoczne były braki zarówno w przygotowaniu fizycznym, jak i technice. Flanaganowi daleko było do formy prezentowanej przez pozostałych zawodników Seana Dyche'a.

Pojawia się zatem pytanie. Czy wypożyczenie Flanagana przyniesie jakiekolwiek korzyści ekipie Burnley lub co ważniejsze samemu zawodnikowi?

W bieżącym tygodniu oprócz młodego Scousera do tablicy został wywołany również Jones. Przebywający na wypożyczeniu w Swindon zawodnik nie może zaliczyć swojego występu do udanych.

Po jego dwóch fatalnych interwencjach the Robins przegrali z Northampton 1:2, a na konto Lloyda zostało zapisane trafienie samobójcze. Jones próbował wybić dośrodkowanie rywala, jednakże piłka po jego interwencji wpadła do własnej siatki.

21-latek rozegrał za to znacznie lepsze spotkanie w sobotę, kiedy to pomógł swojemu zespołowi zachować czyste konto w starciu z Oldham. Jones zaprezentował się wówczas jako odważny zawodnik, który bez chwili zawahania blokował strzały przeciwnika własnym ciałem. Starcie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Swoje mecze na ławkach rezerwowych w NEC Nijmegen i Red Bull Salzburg przesiedzieli Taiwo Awoniyi oraz Andre Wisdom. Z kolei Allan Rodrigues przebywający na wypożyczeniu w Hercie Berlin nie został włączony do meczowej osiemnastki.

Swoją szansę otrzymał za to Pedro Chirivella. Pomimo kolejnego już znakomitego występu Hiszpana, Go Ahead Eagles uległo Roda JC 0:1.

Chirivella rozegrał pełne spotkanie w środku pomocy i dość dobrze dyrygował swoim zespołem. Przebywający na wypożyczeniu zawodnik zaprezentował się solidnie również w defensywie.

Swoje dwie szanse wykorzystał Ryan Kent. Zawodnik Liverpoolu najpierw rozegrał dość dobre, jednakże nie okraszone żadnymi asystami czy bramkami spotkanie przeciwko Aston Villi.

Lewy skrzydłowy spędził na murawie 85 minut w wygranym 3:1 starciu, podczas którego zaprezentował się bardzo solidnie.

Kent wystąpił również w sobotnim starciu z liderem tabeli - Brighton. Pomimo faktu, że jego drużyna przegrała to spotkanie 0:2, młody zawodnik może uznać swój występ za udany.

Kent posłał kilka bardzo dobrych piłek w pole karne, stwarzając swoim kolegom sytuacje bramkowe, a sam bardzo często podłączał się do akcji ofensywnych.

Danny Ward zagrał w jednym z dwóch rozgrywanych w zeszłym tygodniu przez Huddersfield spotkań. 23-latek miał spory udział w wygranym przez the Terriers 3:2 starciu z derbowym rywalem - Rotherhamem United.

Walijczyk zaprezentował się bardzo solidnie, dzięki czemu jego drużyna odniosła piąte z kolei ligowe zwycięstwo. Przy dwóch straconych bramkach Ward nie miał żadnych szans. Został pokonany po strzale głową z bliskiej odległości oraz potężnym uderzeniu z dystansu.

W pucharowym starciu z Manchesterem City zasiadł na ławce prawdopodobnie oszczędzając siły na kolejne z ligowych starć.

Wracając do Anglii, swój debiut w pierwszym składzie zaliczył Cameron Brannagan, a jego Fletwood wygrało w środku tygodnia z Bradford 2:1.

Utalentowany 20-latek został rozstawiony na lewej stronie pomocy, gdzie po godzinie gry zszedł z boiska przy stanie 0:1.

Pod nieobecność Camerona the Trawlermen odwrócili losy spotkania i wygrali 2:1.

Brannagan dość niespodziewanie otrzymał kolejną szansę w sobotniej potyczce z MK Dons. Wychowanek Liverpoolu rozegrał 55 minut, a jego drużyna wygrała 1:0, notując 16. z rzędu spotkanie bez porażki.

20-latek zaczął na prawej stronie pomocy, jednakże po przerwie został przesunięty na środek i przez 10 minut pełnił funkcję rozgrywającego.

Swoją szansę po raz drugi otrzymał również Jack Dunn, a jego Tranmere pokonało w sobotę Eastleigh 2:0.

Nominalny napastnik pełnił funkcję lewego skrzydłowego i zaliczył udany występ. Dunn bliski był zanotowania swojego debiutanckiego trafienia dla Rovers, jednakże minimalnie przestrzelił.

Ostatnim z omawianych jest Ryan Fulton, który z powodu choroby opuścił oba rozgrywane przez Chesterfield spotkania.