Brewster: Mogę dać bramki i asysty

Rhian Brewster był zadowolony ze swojego dorobku w meczu z ekipą Leicester U-23, którym były dwie asysty i bramka. Dzięki temu zespół Liverpoolu U-23 zwyciężył 3:1.

Młodzi gracze the Reds do przerwy przegrywali jedną bramką w meczu Premier League 2. Wszystko zmieniło się po przerwie i to właśnie Brewster rozpoczął strzelanie wykańczając kontratak rozpoczęty przez Bena Woodburna.

17-letni napastnik popisał się później wspaniałym dośrodkowaniem do Matty'ego Virtue, który wyprowadził ekipę Mike'a Garrity'ego na prowadzenie. Wynik spotkania ustalił Harry Wilson także po podaniu Brewstera.

- To było świetne zagranie od Bena - powiedział Brewster w rozmowie pomeczowej.

- Nie strzeliłem bramki w lidze od kilku meczów, więc uważałem, że jestem winny bramki. Kiedy to do mnie dotarło, pomyślałem sobie, że chcę dostać tą szansę. Miałem zagrać do Trenta [Alexander-Arnolda], ale gdy strzeliłem, nic nie powiedział. Wiem jednak, że wypomni mi to w szatni.

- Dobrze jest zdobywać bramki, ale także asysty, to pokazuje, że potrafię robić obie rzeczy. W pierwszej połowie nie potrafiliśmy wejść w mecz. Jednak druga połowa była dużo lepsza, co udowodniliśmy trzema bramkami.

- Gdy po raz pierwszy pokonaliśmy bramkarza, byliśmy w odpowiednim rytmie, który jeszcze się poprawił po drugim trafieniu. Dobrze graliśmy, a trzecia bramka podsumowała naszą drugą połowę.

Dwa mecze zostały jeszcze do rozegrania graczom drużyny U-23, w której rozwija się Brewster. Promocja z zespołu U-18 do ekipy Garrity'ego, okazje do gry w reprezentacji młodzieżowej Anglii oraz hat-trick w meczu towarzyskim na Melwood przyczyniły się do postrzegania Brewstera jako wyjątkowego talentu. Jednak Anglik nie wybiega w przyszłość.

- Musiałem ciężko pracować, aby wywalczyć swoją drogę do drużyny U-18.

- Zrobiłem to, starałem się dobrze grać i regularnie występować w zespole U-18. Miałem okazje do występów z drużyną U-23. Wygląda na to, że wykorzystałem je i zacząłem systematycznie grać.

- Muszę kontynuować to do końca sezonu, a także w kolejnym sezonie, żebym mógł zacząć rozgrywki z zespołem U-23. Mam nadzieję, że będę mógł rozegrać pełen sezon z nimi.