Peter Moore żegna się z EA

Peter Moore wypełnił swój ostatni dzień pracy dla Electronic Arts. 62-latek przyznał, że perspektywa odejścia od giganta branży gier komputerowych budziła w nim dość duży niepokój.

Urodzony w Liverpoolu biznesmen podkreśla jednak, że odchodzi z uwagi na „wezwanie” swojego rodzimego klubu.

Ian Ayre w lutym odszedł ze stanowiska, które w czerwcu oficjalnie przejmie Peter Moore. Po dekadzie współpracy z EA wystosował emocjonalne pożegnanie na łamach mediów społecznościowych.

- Przedstawiam Wam słowa, których bałem się napisać od momentu, kiedy zostało ogłoszone, że będę pracował jako CEO w Liverpoolu. Zabieram ze sobą tysiące wspaniałych wspomnień, które składają się na życiową przygodę w mojej karierze zawodowej.

Moore przywołał także wcześniejsze dni swojej pracy w przemyśle gier komputerowych, które spędził w firmach Sega i Microsoft. Wierzy jednak, że teraz czeka go nowe, wspaniałe wyzwanie na Anfield.

- Zapewne od teraz będzie mi brakowało wszystkiego, co wyróżnia tę właśnie branżę.

- Obecnie ruszam dalej, nie do pracy, ale bardziej w odpowiedzi na wezwanie. Z kolejnym obrotem koła mojego samorozwoju podejmuję kolejne wyzwanie. Tym razem takie, którego korzenie osadzone są w środku mojego serca.

- Każdemu, z kim pracowałem na stałe bądź tymczasowo, a także każdemu, z kim rywalizowałem, chcę powiedzieć, że kochałem i cieszyłem się wspólnie spędzonym czasem.

Przybycie Moore’a będzie ostatnim etapem generalnej zmiany w strukturze organizacyjnej Liverpoolu, którą wprowadza w klubie Fenway Sports Group.

Ayre oddaje stanowisko Moore’owi, ale ten nie będzie uczestniczył w negocjacjach transferowych oraz negocjacjach kontraktów piłkarzy. Zajmie się tym Dyrektor Sportowy Michael Edwards.

Rola Dyrektora Generalnego (CEO) w Liverpoolu została nieco przeformułowana i obecnie koncentruje się bardziej na sprawach biznesowych niż na tych, dotyczących bezpośrednio piłki nożnej.

Inne z wprowadzonych zmian dały awans na stanowisko Dyrektora Zarządzającego i Dyrektora Handlowego Billy’emu Hoganowi. Andy Hughes z kolei został mianowany Dyrektorem Operacyjnym.

Moore będzie ściśle współpracował z Hoganem i Hughesem, a ich rolą będzie zapewnienie stałego wzrostu biznesowego, który jest wymagany, aby napędzić sukcesy na murawie.