Boss o kontuzjach w drużynie

Joel Matip, Lucas Leiva i Ragnar Klavan zmagają się z problemami zdrowotnymi i możliwy jest scenariusz, że żaden z nich nie będzie dostępny w niedzielnym spotkaniu z Crystal Palace, jak zaznaczył Jürgen Klopp w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej.

Boss Liverpoolu wykorzystał dzisiejsze kilkanaście minut, by podzielić się także informacjami na temat procesu rehabilitacji Jordana Hendersona i Adama Lallany.

- Niestety nie mam najlepszych wieści - odpowiedział Klopp zapytany przez jednego z dziennikarzy o kontuzje w swoim zespole.

- Mamy kilka świeżych problemów, co nie ułatwia naszej sytuacji. Zawodnicy zmagają się z kłopotami mięśniowymi. Są to Joel, Lucas, a także od pewnego czasu Ragnar.

- Klavan wydawał się blisko powrotu, ale raczej nie zdąży wrócić na konfrontacje z Crystal Palace.

Kontuzje w drużynie oznaczają, że swój pierwszy mecz w Premier League od września 2015 roku, w pierwszym składzie Liverpoolu, może rozegrać Joe Gomez.

- Nie jest na sto procent pewne, że Lucas nie wystąpi, nie jest powiedziane na sto procent, że nie zobaczymy Joela, a także Ragnara. Na ten moment nie uczestniczą w treningu, więc sytuacja nie jest zbyt komfortowa.

- Joe zagrał w poniedziałkowym meczu rezerw i zebrał znów dobre recenzje. W ciągu ostatnich tygodni wykonał duży krok do przodu i istnieje szansa, że wystąpi w trakcie weekendu.

- Zobaczymy, ciężko w tej chwili mi to jasno stwierdzić.

- Jeśli mowa o Adamie Lallanie, jest w coraz lepszej formie, lecz wciąż trenuje indywidualnie. W przyszłym tygodniu powinien wrócić do zajęć z resztą zespołu. Być może będzie to środa, bądź w czwartek. Coś w tym stylu. Musimy mieć na uwadze zdrowie naszego piłkarza.

Zapytany o stan zdrowia Jordana Hendersona, boss odpowiedział: - Nic nowego. Jordan ciągle nie może trenować i musimy czekać na odpowiedni moment.

- Gdybyśmy mieli jakieś nowe informacje do przekazania w tej sprawie, z pewnością byśmy to uczynili.

- To nie jest dobra sytuacja dla nikogo. Zawodnik wygląda na zdrowego, lecz nie jest póki co w stanie wrócić na boisko.