Milner udziela się charytatywnie

Wice-kapitan Liverpool, James Milner odwiedził jeden z obozów sportowych ufundowanych przez LFC Foundation. Milner jest właścicielem organizacji charytatywnej James Milner Foundation. W zeszłym roku wpłacił na klubową organizację 16 tysięcy funtów.

Ze środków, jakie kapitan The Reds wpłacił zorganizowano wiele 3-dniowych obozów sportowych. Wydarzenia miały na celu nakłonić dzieci w wieku od 6 do 15 lat do wzięcia udziału w zajęciach sportowych.

Pierwszy obóz wystartował w październiku 2016 roku a ostatni odbędzie się w sierpniu roku obecnego. W sumie z tych eventów skorzysta około 480 dzieci.

Warto zaznaczyć, iż nie są to obozy typowo piłkarskie. Na miejscu zobaczyć można również treningi rugby oraz krykieta.

- Świetnie jest widzieć, że klubowa fundacja wspomaga dzieci i młodzież pod kątem sportu - mówi Milner.

- Chciałem jakoś odpłacić się lokalnej społeczności i cieszę się, że moja wpłata przyczyniła się do tak szczytnego projektu.

Na temat projektu wypowiedział się także szef LFC Foundation, Andrea Cooper.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni Jamesowi za tą hojną wpłatę. Znacząco pomogła nam w organizacji tych obozów sportowych. Świetnie jest patrzeć na dzieciaki mogące wziąć udział w darmowych treningach sportowych. Może to nakłoni je do zdrowego trybu życia lub zajęcia się profesjonalnie sportem - zakończył.