Klopp: Ward dostanie swoją szansę

Jürgen Klopp podejrzewa, że Liverpool nie sprowadzi latem żadnego nowego bramkarza, albowiem po sezonie do Melwood powróci Danny Ward i piłkarz otrzyma swoją szansę w zespole.

23-latek cieszy się relatywnie udaną kampanią w barwach Huddersfield, występując w 41 spotkaniach i plasując się na czwartej pozycji w tabeli.

Jürgen Klopp, zapytany podczas konferencji prasowej o to, czy będzie poszukiwał okazji ku temu, aby sprowadzić do drużyny nowego golkipera, odpowiedział:

- Zawsze myślimy o składzie, a więc również o bramkarzach. Myślę o tym nawet, gdy nie wymieniacie imion. Czy chodzi tutaj o Joe Harta?

- Przeważnie nie rozmawiamy o takich rzeczach, ale w tym przypadku możemy. On jest fantastycznym bramkarzem, bramkarzem angielskiej drużyny narodowej, a więc najwyższej jakości. Ale my już mamy bramkarzy najwyższej klasy.

- To nie dla nas, nie na ten moment, i - miejmy nadzieję - że nigdy. Nie z powodu Joego, uważamy że mamy już dwóch silnych bramkarzy, a Wardy jest w Huddersfield, rozgrywając świetny sezon. On jest naszym piłkarzem, więc w przyszłym roku sprowadzimy go z powrotem i wtedy wzrośnie rywalizacja.

- Mamy młodych, którzy poczynili naprawdę wielkie kroki - są Kamil [Grabara] i Caoimhin [Kalleher]. To bardzo dobrze, że sytuacja w naszej bramce jest naprawdę satysfakcjonująca - podsumował Klopp.