Big Sam: Chcemy pozyskać Sakho

Menadżer Crystal Palace - Sam Allardyce po raz kolejny podkreślił, że Orły chciałyby po obecnej kampanii pozyskać Mamadou Sakho na zasadzie transferu definitywnego. Póki co jednak trwa sezon w Premier League i były selekcjoner reprezentacji Anglii chce się skupić na ostatnich meczach.

M.in dzięki dobrej grze Francuza, Crystal Palace zwyciężyło w 5 z ostatnich 7 spotkań, mając na rozkładzie wygrane z Chelsea i Arsenalem.

Widmo spadku nie spogląda już bezpośrednio w oczy the Eagles, w czym zasługa również zawodnika Liverpoolu.

- Zdołaliśmy wykorzystać nadarzającą się okazję i sprowadzić go do naszego klubu - powiedział Big Sam.

- Trzeba powiedzieć, że jest dla nas naprawdę dużym wzmocnieniem. Zaprezentował swą klasę, umiejętności i cechy przywódcze.

- Jest jednym z ojców naszych sukcesów w ostatnich spotkaniach. Również dzięki jego grze udało nam się zgromadzić sporo punktów.

- Cokolwiek wydarzyło się pomiędzy nim a Jürgenem, pozostaje to ich prywatną sprawą. Zawodnik był dostępny, więc skorzystaliśmy ze swojej szansy. Nie wiem, co stanie się w przyszłości, gdy zakończy się okres wypożyczenia, ale na pewno jesteśmy zainteresowani transferem Sakho.

- Nie chcemy teraz mówić o transferach i swoich celach. Trwa sezon, a my wciąż nie jesteśmy pewni utrzymania w lidze - podsumował.