Dirk Kuyt kończy karierę

Były gracz The Reds postanowił zawiesić buty na kołku. Holender ogłosił zakończenie swojej 19-letniej, piłkarskiej kariery zaledwie kilka dni po tym, jak z Feyenoordem sięgnął po mistrzostwo kraju.

W niedzielnym starciu z Heracles, Kuyt ustrzelił hat-tricka i tym samym ,,Klub Ludu" zdobył pierwsze od 1999 roku mistrzostwo Holandii.

- Przez całą moją karierę podążałem za głosem serca. W tym przypadku było tak samo - wyjaśnił Kuyt.

- Czuję, że właśnie nadszedł odpowiedni dla mnie moment, aby zakończyć karierę. Spędziłem tutaj 2 fantastyczne sezony, a mistrzostwo kraju było czymś niesamowitym.

- Marzyłem o zdobyciu jakiegoś trofeum i wygrania ligi z Feyenoordem. Teraz wszystkie moje marzenia spełniły się.

Dyrektor techniczny Feyenoordu, Michael Van Geel dodał: - Jesteśmy bardzo wdzięczni Dirkowi, za to co zrobił dla klubu przez ostatnie 2 lata. Jego zaangażowanie, profesjonalizm i pasja wniosły do Feyenoordu bardzo wiele. Jego wpływ widoczny był w szatni, na boisku i poza nim.

Pierwszym klubem Kuyta na poziomie profesjonalnym był FC Utrecht (sezon 1998/99). Następnie w 2003 roku Holender przeniósł się do Feyenoordu. Trzy lata później dołączył do The Reds, gdzie zaliczył 285 występów i zanotował 71 trafień.

Napastnik Czerwonych występował zarówno w rozgrywkach ligowych, jak i pucharowych, a wśród nich także w Lidze Mistrzów. Był jednym z najpopularniejszych zawodników klubu w tamtym okresie.

Opuścił Merseyside w 2012 roku, przenosząc się do Fenerbahce, a 3 lata później do Feyenoordu, gdzie strzelił 38 bramek w 76 występach.

Dodatkowo zaliczył 104 występy w reprezentacji narodowej, a w 2010 roku zagrał w finale Mistrzostw Świata. Holendrzy ulegli wówczas Hiszpanom po dogrywce 0:1.