Sessegnon istotnym celem the Reds

Młody piłkarz Fulham – Ryan Sessegnon znajduje się na czele listy życzeń Liverpoolu, jeśli chodzi o wzmocnienie pozycji lewego obrońcy. Reprezentant Anglii U-19 może kosztować the Reds 10 milionów funtów. Przygoda z klubem Alberto Moreno dobiega końca.

Liverpool był wcześniej łączony z zawodnikiem Hull City – Andy'm Robertsonem, gdzie mówiło się o kwocie 8 milionów funtów, lecz według Liverpool Echo, the Reds wycofali się już z takich planów.

Czerwoni obserwowali wcześniej Szkota, ale obecnie nie planują walczyć o ściągnięcie piłkarza na Anfield.

Liverpool będzie starał się pozyskać Sessegnona, który notuje świetny sezon w the Championship. Fulham z niechęcią podchodzi do sprzedaży swojej perełki, lecz wobec wyeliminowania przez Reading w walce o Premier League, stracili ważny argument w dyskusji ze swoim graczem.

Awans do Premier League mógłby przekonać Sessegnona do pozostania w klubie jeszcze przez co najmniej rok. Teraz klub z Londynu może spodziewać się wielu ofert za zawodnika.

Jürgen Klopp zamierza zwiększyć rywalizacje na lewej obronie, gdzie w tym sezonie nieco z konieczności musiał występować James Milner. Sessegnon miałby w kolejnej kampanii rywalizować z byłym reprezentantem Anglii o miejsce na tej pozycji.

Przyszłość Alberto Moreno w Liverpoolu, dokąd przybył z Sevilli w 2014 roku wydaje się przesądzona. The Reds zapłacili za Hiszpana 12 milionów funtów i latem będą chcieli odzyskać większość tej kwoty.

James Pearce