Boss: To bardzo interesujący projekt

Według Jürgena Kloppa bardzo interesujący projekt, który jest w trakcie realizacji w klubie pozwoli Liverpoolowi złożyć atrakcyjne propozycje nowym piłkarzom w czasie letniego okienka transferowego.

Zwycięstwo w niedzielnym spotkaniu z Middlesbrough zagwarantuje The Reds miejsce w najlepszej czwórce ligi oraz udział w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów po raz pierwszy od 2014 roku.

Klopp przyznał, że powrót do europejskiej elity będzie kolejnym argumentem w rozmowach z potencjalnymi nowymi nabytkami, ale menedżer podkreślił również, że postęp całej drużyny w obecnych rozgrywkach również powinien mówić sam za siebie.

- Jesteśmy częścią naprawdę interesującego projektu - powiedział na przedmeczowej konferencji.

- Wszyscy widzą to z zewnątrz, zmienił się nastrój w drużynie, zmienili się też niektórzy zawodnicy. Fundament wciąż jest ten sam - wielkość i siła tego klubu - zmieniły się jednak perspektywy. To się zmieniło, widać to w trakcie rozmów.

- Oni muszą to jednak zobaczyć, poczuć to, a potem podjąć decyzję. My podejmujemy decyzję jeszcze przed przystąpieniem do rozmów, tak to się odbywa, trzeba wierzyć w to na sto procent.

- Zawodnik, który jest planem A mówi “Nie, to naprawdę brzmi dobrze, ale…”, zawodnik, który jest planem B nie jest do końca przekonany. Zawsze trzeba mieć plan C, gdyby nie wypalił plan A i B.

- Ale zawodnicy są naprawdę pozytywnie nastawieni, to da się odczuć w tym roku w porównaniu z poprzednim. Było inaczej. Zobaczyli nasze nastawienie i zobaczyli nasz futbol. To dobrze.

- Wejście do Ligi Mistrzów byłoby wisienką na torcie. Ale tylko tym, niczym więcej. To nie powinno brzmieć negatywnie, ale jeśli jedyną motywacją zawodnika przychodzącego do klubu są występy w Champions League, to wtedy i dla niego, i dla nas to nie miałoby sensu.

- Kiedy nie udaje się wejść do tych rozgrywek, a zawodnik wybiera inny klub, któremu się to powiodło, ale to prawdopodobnie będzie ich jedyny występ w całej historii drużyny, to wtedy to nie ma sensu.

- To jest zawsze ważne dla zawodników, ponieważ wszyscy chcą grać w Lidze Mistrzów. Zawsze tak było.

- Równie ważnym dla zawodników jest postęp i perspektywy klubu. Jesteśmy bardzo mocni w wielu aspektach gry i będziemy w przyszłości odnosić sukcesy. Do tego oczywiście potrzeba zawodników, mamy już bardzo dobrych graczy, a kilku jeszcze sprowadzimy.

W czasie spotkania z dziennikarzami Boss wyjaśnił, dlaczego to, jaką jakością Liverpool dysponuje już w tej chwili, może utrudniać ocenę potencjalnych wzmocnień drużyny.

Ale Niemiec jak i cały sztab są bardzo zaangażowani w poszukiwania i wszyscy w klubie są przekonani, że można zrobić kilka dobrych interesów tego lata, z Ligą Mistrzów czy bez niej.

- Mówiłem to już wcześniej, z różnych powodów naprawdę opłaca się grać w Champions League - powiedział Klopp.

- To wspaniałe rozgrywki, naprawdę niezwykłe. Kibice je kochają, zawodnicy i trenerzy również. Oczywiście, można przy okazji zarobić sporo pieniędzy. Pieniędzy, których nie mieliśmy rok czy dwa lata temu. To bardzo interesujące.

- Jednak my już jesteśmy w dobrej formie, klub nie ma problemów finansowych, dysponujemy odpowiednimi środkami na wzmocnienia. Ale zawsze uważaliśmy, że przed wydawaniem pieniędzy należy się dobrze zastanowić, tak też zawsze robimy. Zobaczymy, co się stanie.

- Pracowaliśmy nie tylko na boisku, mój dzień ma 24 godziny. Mam dobrych ludzi wokół siebie, pracowaliśmy ciężko, żeby różnym zawodnikom przygotować interesujące propozycje.

- Ale nie powinniśmy rozmawiać o tym dzisiaj. Kiedy powiedziałem, że chcę uczynić tę drużynę lepszą, miałem na myśli, że to powinien być nasz cel co roku.

- Chciałem powiedzieć, że to nie takie proste, bo już teraz mamy naprawdę dobrą ekipę. Kiedy naszych najlepszych 11, 12, 13, 14 piłkarzy jest zdrowych, to grono piłkarzy, o których można powiedzieć “on natychmiast sprawi, że będziemy lepsi” naprawdę się zawęża.

- Jest ich kilku i możecie być pewni, że już z nimi rozmawialiśmy. Wszystko jest możliwe.