24.04.2024
21:00

Osób online 1244

Porażka Grujicia

Zawodnik Liverpoolu, Marko Grujić, nie zaliczył najlepszego startu na mistrzostwach Europy U21 odbywających się w Polsce. Serbia przegrała w swoim pierwszym meczu z Portugalią 2:0.

W Bydgoszczy w sobotnie popołudnie pomocnik the Reds miał prawdopodobnie dwie najlepsze sytuacje, aby wpisać się na listę strzelców przed tym jak został zmieniony na 20 minut przed końcem spotkania.

Serb rozpoczął mecz na środku pomocy i po pięciu minutach od pierwszego gwizdka sędziego obejrzał żółtą kartkę za faul na Goncalo Guedesie. Akcja rozegrana po rzucie wolnym za to przewinienie była bliska zakończenia bramką dla Portugalczyków po strzale Rubena Nevesa.

W 13 minucie strzał Grujicia został zablokowany po podaniu od Milana Gajicia, lecz gracz Liverpoolu nadal próbował swoich sił, przejmując piłkę w środku pola i zagrywając na skrzydła, głównie do Andrija Zivkovicia.

W 37 minucie na prowadzenie wyszli Portugalczycy, zaś serbskiego bramkarza, Vanję Milinkovicia, pokonał Guedes. Później Grujić stanął przed najlepszą okazją jego drużyny tego wieczoru - świetnego dośrodkowania od Zivkovicia nie potrafił jednak zamienić na strzał w światło bramki.

Dla serbskiej drużyny to by było na tyle, ich szanse na wygraną zmniejszyły się po wejściu gracza Bayernu Monachium, Renato Sanchesa. Grujić opuścił murawę w 67 minucie, zaś w końcówce świetnym podaniem popisał się Sanches, a Bruno Fernandes ustalił wynik spotkania.

Porażka skomplikowała plany Serbów, którzy teraz zmierzą się z ekipą Macedonii, a w ostatnim meczu czeka ich starcie z Hiszpanią.

Pierwszy rok 21-letniego Grujicia na Anfield nie był udany ze względu na ciągłe kontuzje, lecz sezon zakończył w dobrym stylu z zespołem U23. Teraz liczy na pokazanie się z lepszej strony w przyszłym sezonie.