Liverpool wystosuje wyższą ofertę

Włodarze Liverpoolu mają nadzieję w najbliższym okresie dopiąć warty osiem milionów funtów transfer Andy'ego Robertsona i są przygotowani, aby zwiększyć ofertę za Naby'ego Keïte.

Zdaniem Echo, Liverpool ponownie podda próbie RB Leipzig i powiększy wystosowaną w minionym tygodniu ofertę, która opiewała na 57 milionów funtów.

Gwinejczyk jest rzekomo zdeterminowany, aby dołączyć do ekipy Jürgena Kloppa i nakłaniał aktualnych pracodawców, aby zezwolili na transfer.

Transfer Robertsona nie zostanie dopięty przed wyjazdem do Hong Kongu w niedzielę, ale przyszłość Szkota zdaje się być w Liverpoolu.

W piątkowy wieczór po meczu przeciwko Wigan, Jürgen Klopp nie dał się wciągnąć w rozmowę o potencjalnych ruchach transferowych:

- Gdyby cokolwiek, co powiem zmieniłoby sytuację na lepsze, to zrobiłbym to. Nie mam żadnego wpływu - powiedział Jürgen Klopp.

- To nie ma znaczenia, co ja powiem, ważne jest to, co robimy. Staramy się wykonać naszą pracę. Jesteśmy dobrej myśli. Nie mogę powiedzieć niczego na temat piłkarzy.

W piątek rano Lucas pożegnał się z zespołem i wyleciał dyskutować warunki kontraktu z Lazio.

Zapytany o nagły zwrot w sprawie Brazylijczyka, Jürgen Klopp odparł:

- Nie jestem pewien w stu procentach, ponieważ nie wiem, jak na ten moment wygląda sytuacja. Myślę, że ze względu na nieprzeciętny i fantastyczny czas spędzony przez niego w Liverpoolu, powinniśmy dyskutować o faktach, nie plotkach.

- Musimy poczekać. Nie jestem pewien. Może tak, może nie, tak jak to było rok temu i pół roku temu.

James Pearce