Hamann: Kupcie van Dijka!

Didi Hamann wezwał Liverpool do ponowienia oferty za obrońcę Southampton, Virgila van Dijka. The Reds byli faworytami do sprowadzenia Holendra, zanim sprzeniewierzyli transfer w zeszłym miesiącu.

Włodarze the Reds byli przygotowani pobić rekord transferowy, aby tylko defensor wylądował tego lata w Liverpoolu, ale od tego czasu zainteresowanie piłkarzem osłabło.

Jednakże Hamann uważa, że jego poprzedni klub powinien ponowić próby zakupu van Dijka.

- Byłoby świetnie, ponieważ jest jednym z najlepszych środkowych obrońców w lidze, ale myślę, że klub źle poradził sobie w tej sytuacji - powiedział Didier Hamann.

- Tego, czy wpłynie to na jego decyzję, nie wiem, ale chciałbym zobaczyć go w klubie, ponieważ myślę, że znacząco poprawiłby zespół.

Hamann dał również wyraz swojego zainteresowania sprowadzeniem przez Liverpool Naby'ego Keïty.

- On będzie im odpowiadał, ponieważ jest bardzo zdolnym piłkarzem, ale pójście przed siebiem to prawdopodobnie najlepszy krok dla Liverpoolu.

- Jeśli go sprowadzą, przyniesie wiele do zespołu, ale myślę, że obrona jest tym, gdzie potrzebują wzmocnień.

- Uważam, że ona była piętą achillesową w ostatnich latach, więc muszą sprowadzić dwóch lub trzech piłkarzy.

- Myślę, że będzie to bardzo interesujące zobaczyć, jak to się rozwinie - dodał Hamann. Nie wiem, czy mają taktyczne rozwiązania i możliwości rozegrania 50 lub 60 meczów w sezonie, w sposób jaki grają i pozostania konkurencyjnymi.

- Trzeba znaleźć inną drogę, aby wygrywać mecze. Nie mogą co trzy dni przez 90 minut jechać 44 m/s. To nie jest możliwe w przypadku innych dobrych drużyn. Muszą być sprytniejsi i mieć rozwiązania taktyczne.

- Dobrze się sprawili dostając się do najlepszej czwórki, teraz muszą udowodnić, że mogą rywalizować w Lidze Mistrzów i znowu trafić na czwartą pozycję. Myślę, że brakowało tego w ostatnich 10 latach.