Whelan: Grujić ma duży potencjał

Były kapitan Liverpoolu – Ronnie Whelan przyznaje, że jest wielkim fanem umiejętności posiadanych przez Marko Grujica i wspiera młodego pomocnika w odegraniu swojej roli w nadchodzącym sezonie.

Serb zdobył ładną bramkę z dystansu podczas zwycięstwa nad Tranmere Rovers w środę. Wówczas z wysokości trybun obserwował go Whelan.

Po okresie rekonwalescencji 21-latek ma nadzieję, że pokaże swoje umiejętności podczas przedsezonowych przygotowań.

- Uważam, że wypadł naprawdę dobrze podczas spotkania przeciwko Tranmere Rovers – powiedział Whelan.

- Posiada wiele dobrych cech, takich jak kontrola piłki, podania czy przegląd pola. Świetnie układała się również jego współpraca z Ginim Wijnaldumem i Danielem Sturridge’m.

- Na jego nieszczęście doznał kontuzji. W zeszłym roku prezentował się bardzo dobrze w przygotowaniach przedsezonowych, ale kontuzja wszystko zastopowała.

- Pod koniec sezonu wrócił i pokazał, że potrafi znaleźć się blisko pierwszej drużyny.

- Ten sezon będzie jego. To jest czas, aby walczyć i zbliżać się do pierwszego składu. Zaczynać od ławki rezerwowych, wchodzić i pokazywać menedżerowi co ma najlepsze. Także przygotowania przed sezonem mogą odegrać dużą rolę.

- Ma świetny przegląd pola – dodał.

- Nie musi dotykać piłki cztery czy pięć razy. Ma swoją wizję gry i porusza się bardzo mądrze po boisku.

- Podobała mi się jego bramka przeciwko Tranmere. Od początku wiedział co robi. Wysunął piłkę do przodu, aby znaleźć miejsce do oddania strzału, a następnie uderzył w dolny róg. Naprawdę świetny gol!

- Dla mnie jego największym atrybutem jest mózg, jego futbolowy mózg, ponieważ bardzo szybko reaguje i szybko zagrywa piłki.