Ings zagra w meczu U-23

Danny Ings wystąpi w dzisiejszym meczu kadry U-23 przeciwko Swansea. Dla napastnika jest to kolejny krok przybliżający go do powrotu do pełnej formy i walki o miejsce w wyjściowym składzie.

Anglik opuścił większość poprzedniego sezonu z powodu kontuzji kolana. W okresie przygotowawczym udał się z zespołem na obóz treningowy do Niemiec, jednak nie wystąpił w żadnym meczu sparingowym.

Zdaniem menedżera stało się tak ze względu na okoliczności, a nie zdrowie zawodnika.

W związku z tym jest jeszcze za wcześnie dla Ingsa, aby mógł wystąpić z Watfordem. Zamiast tego będzie miał okazję zagrać pod wodzą Neila Critchleya w rozgrywkach U-23 z ekipą z Walii.

- Danny dziś zagra. Potrzebuje gry – powiedział Klopp dziennikarzom w Melwood.

- To było niefortunne; Danny wyglądał naprawdę dobrze podczas sesji treningowych, jednak kiedy był w stu procentach gotów, aby wystąpić w którymś meczu, nie mogliśmy dać mu tych 5 czy 10 minut, nie było na czasu na taki test, musieliśmy zrobić to inaczej. Taka była sytuacja.

- Teraz jest gotów do działania. Jest sprawny na tyle, na ile może być w tym momencie przygotowań. Nie ma problemu z kontuzją.

- Zagrać dziś w drużynie U-23. Jest zdrowy, ale jeszcze nie bierzemy go pod uwagę, ponieważ nie zagrał w żadnym meczu latem.