Redknapp: Solanke odegra swą rolę

Jamie Redknapp uważa, że Dominic Solanke może stać się w przyszłości napastnikiem na poziomie Diego Costy. Ekspert stacji Sky Sports czeka również na zakończenie się sagi w związku z transferem Van Dijka.

Były kapitan the Reds powiedział, że 19-latek czerpie inspiracje z występów Brazylijczyka.

- Tego lata dużo mówiło się o Coście i Maticiu, lecz patrząc na przyszłość w dłuższej perspektywie, Solanke mógłby bardzo negatywnie odczuć pozostanie w Chelsea.

- Kiedy spotkałem się z nim pierwszy raz 2 lata temu, powiedział mi, że wzoruje się na Coście. Chce być agresywną '9', która szuka piłki w polu karnym. Sądzę, że wykorzysta okazje, dane mu przez Liverpool.

- Solanke niewątpliwie ma wielki talent i kto wie, czy nie stanie się kolejnym Costą? Być może na początku sezonu nie zaliczy zbyt wielu minut w barwach Liverpoolu, lecz jestem przekonany, że w trakcie rozgrywek odegra bardzo ważną rolę w zespole. Nie wykluczyłbym tu nawet powołania do pierwszej reprezentacji.

Redknapp wierzy, że Virgil van Dijk może stać się najlepszym stoperem w Premier League, jeśli przeniesie się w końcu do Liverpoolu.

- To będzie ogromny krok do przodu dla van Dijka. Może zostać niejako następcą Vincenta Kompany'ego. Najwyższy czas, by w końcu odszedł z Southampton.

- Chelsea i Liverpool walczą o jego podpis. Myślę, że wybierze the Reds, ale nie mogę się już doczekać zakończenia tej sagi.

- Jeśli Liverpool sprowadzi van Dijka i zatrzyma Coutinho, stanie się poważnym graczem w walce o tytuł mistrza Anglii.