Berizzo: Atmosfera nam pomoże

Eduardo Berizzo twierdzi, że atmosfera na Anfield może bardziej pomóc, niż przeszkodzić jego piłkarzom. Argentyński trener uważa, iż zawodnicy Sevilli nie przestraszą się dopingu ze strony fanów Liverpoolu.

- Zawodnicy na wysokim poziomie, przygotowani odpowiednio pod kątem mentalnym, rosną, gdy przyjeżdżają na stadion, na którym panuje świetna atmosfera.

- Kilkukrotnie w swojej karierze mierzyłem się z atmosferą stadionu podobną do Anfield. Jestem przekonany, że moi piłkarze sobie z tym poradzą i podejmą wyzwanie.

- Cały czas rozwijamy się jako zespół. Dotarliśmy do tego etapu Ligi Mistrzów, mając za sobą ciężki dwumecz eliminacyjny. To było dość stresujące doświadczenie, lecz sobie z tym poradziliśmy.

- W trakcie ostatniego weekendu zaliczyliśmy solidną partię w defensywie w starciu z Eibar. Byliśmy skuteczni z przodu i będziemy chcieli powtórzyć taki występ na Anfield. Jeśli chodzi o wyjście z grupy, podzielamy ambicje innych drużyn, z którymi przyjdzie się nam mierzyć.

- Cechuje nas skromność, ale przybywamy do Anglii ze sporą dozą pewności siebie. Zamierzamy pokazać swą siłę, jako monolitu.

Berizzo został zapytany przez jednego z dziennikarzy o ostatnią wysoką porażkę Liverpoolu z Manchesterem City.

- Myślę, że musisz pamiętać, iż Liverpool przez większą część spotkania grał w osłabieniu. Lepszym punktem odniesienia, jeśli chodzi o aktualną formę drużyny jest spotkanie z Arsenalem, które wysoko wygrali.

- Są szalenie niebezpieczni w kontrataku. Kiedy przejmują piłkę, błyskawicznie przechodzą do ofensywy, grając niezwykle kreatywnie. Lubią utrzymywać się przy piłce i stosować wysoki pressing, gdy rywal jest w jej posiadaniu - podsumował.