Neville o starciach The Reds z United

Były piłkarz Manchesteru United, Gary Neville wypowiedział się na temat swoich wspomnień z meczów, które są nazywane Derbami Anglii. Neville zwrócił swoją uwagę na Sir Alexa Fergusona i jego zachowania w trakcie spotkań z Liverpoolem.


- Sir Alex zawsze zachowywał się inaczej przed meczami z Liverpoolem i Manchesterem City. Przed innymi spotkaniami był spokojniejszy i bardziej rozmowny. Widać było, jak przeżywa mecze z derbowymi rywalami i jak wściekły jest po porażkach.

- Dla Sir Alexa każda wygrana z Liverpoolem była naprawdę cenna, niezależnie od naszego stylu gry. Jeżeli przegrywaliśmy z drużyną The Reds do przerwy lub końcowy wynik był dla nas niekorzystny to wtedy potrafił być strasznie niezadowolony. Nigdy nie widziałem go tak złego, niż po porażkach z Liverpoolem. Potrafił siedzieć nieruchomo w szatni przez 25 minut, kiedy inni już się w tym czasie umyli i przebrali.

- Pamiętam jego straszną kłótnię z Incem i Schmeichelem po przegranym meczu. To było coś niewyobrażalnego! Piłkarze Liverpoolu mogli słyszeć każde słowo wypowiedziane w naszej szatni i prawdopodobnie się wtedy śmiali - żartuje Neville