Jürgen Klopp mógł być w United?

Eckhard Krautzun, były boss Jürgena Kloppa, wyjawił, że Niemiec w przeszłości mówił o swojej chęci pracy w Anglii. Twierdzi on, że Klopp marzył o pracy w Manchesterze United, ale to Liverpool jest dla niego bardziej odpowiednim miejscem.

Obecny boss the Reds swoje pierwsze kroki jako menadżer stawiał w Mainz, gdzie w 2001 r. zastąpił na stanowisku właśnie Krautzuna. Z kolei będący już na emeryturze Niemiec twierdzi, że przeznaczeniem Kloppa od zawsze była praca w Premier League.

- Nie dziwi mnie, że radzi sobie tak dobrze – powiedział Krautzun w wywiadzie, który poprowadził piłkarski ekspert Archie Rhind-Tutt.

- Powiedział mi pewnego dnia, że praca w Premier League byłaby dla niego spełnieniem marzeń i że chciałby poprowadzić Manchester United.

Krautzun jest bliskim przyjacielem Alexa Fergusona, dlatego też obaj panowie odbyli rozmowę na temat możliwości zatrudnienia Kloppa na stanowisku menadżera United.

Ferguson pojawił się na trybunach w 2012 r., kiedy prowadzona przez Kloppa Borussia Dortmund rozgromiła Bayern Monachium w finale ligowego pucharu.

Krautzen jest zdania, że Klopp mógł trafić do United latem 2015 r., kiedy pożegnał się z posadą menadżera klubu z Dortmundu. Jednak to Liverpool zadziałał w tej sprawie szybciej i po kilku miesiącach dopiął umowę z Niemcem.

- Powiedziałem Fergusonowi: „Jeżeli Jürgen Klopp będzie chciał pracować za granicą, jeżeli jako miejsce pracy wybierze Anglię, to bardzo chętnie przyjąłby posadę w Manchesterze United”.

- Myślę, że wtedy uwielbienie lub szacunek Alexa Fergusona do Kloppa znacznie wzrosły.

- Po trzech czy czterech miesiącach przerwy od pracy wiedziałem, że Klopp chce powrotu do akcji. Kiedy pojawiła się oferta z Liverpoolu, byłem pewien, że nie zawaha się nawet przez chwilę, ponieważ od zawsze marzył o prowadzeniu topowego klubu w Anglii.

- Emocje drzemiące w stadionie Liverpoolu oraz entuzjazm emanujący od fanów, temperament tego miejsca – to wszystko idealnie pasuje do Kloppa.

- Nie zdziwiło mnie, że został od razu polubiony. Jego emocje, sposób prowadzenia drużyny, to, że tak zawsze podskakuje, sposób, w jaki okazuje swoje pragnienie zwycięstwa, to wszystko także idealnie odpowiada temu klubowi.

- Fani Liverpoolu są inni niż fani United. W Manchesterze United jest nieco ciszej. Oczywiście fani United także uwielbiają swój klub, ale więcej emocji i pasji jest w Liverpoolu. Kloppo z kolei to pasjonat z ogromnym temperamentem. Liverpool do niego pasuje.