Barca w styczniu wróci po Cou

Barcelona zamierza wrócić w styczniowym okienku transferowym do tematu Philippe Coutinho i zaproponować Liverpoolowi kwotę 120 milionów funtów. Brazylijczyk jest ciągle istotnym celem dla klubu z Katalonii, co potwierdził dyrektor wykonawczy - Oscar Grau.

- Jesteśmy gotowi na zakup Coutinho w zimowym oknie transferowym, a także innych zawodników, którzy zostaną oznaczeni, jako cele klubu. W przypadku zakupów piłkarzy, możliwe będą też odejścia innych.

Jedynym graczem, który ma opuścić Barcę po Nowym Roku jest Andre Gomes. Reprezentant Portugalii w styczniu prawdopodobnie przeniesie się do Tottenhamu.

Ambicje Barcelony w sprawie Coutinho to z pewnością kolejny powód do zmartwienia w tym sezonie. Z gry na 10 spotkań wypadnie teraz Sadio Mane, który nabawił się urazu w czasie pobytu na zgrupowaniu reprezentacji Senegalu.

Coutinho wyraził jasną chęć dołączenia do Barcelony, składając 11 sierpnia oficjalny wniosek o transfer. Liverpool odrzucał jednak wszystkie oferty transferowe Katalończyków.

Podejście the Reds do sprawy Coutinho nie uległo zmianie, a klub jest wściekły po komentarzach Oscara Grau.

Cou po ogromnym zamieszaniu wokół jego osoby wrócił we wrześniu do zespołu, pokazując pełne zaangażowanie w czasie treningów, jak i na boisku, gdzie jest znów wiodącą postacią w drużynie.

Dominic King