Ince: Klopp musi coś udowodnić

Paul Ince nalega, aby nie określać Liverpoolu mianem faworyta w wyścigu o tytuł Premier League w tym sezonie. Były zawodnik the Reds i Diabłów uważa, że Manchester United ma dużą przewagę przed sobotnim, derbowym starciem na Anfield.

Odwieczny rywal Liverpoolu jest obecnie siedem punktów nad the Reds, a Ince obawia się, że brak Sadio Mane może jeszcze pomniejszyć szanse gospodarzy.

- Sadio, który wypada na sześć tygodni to bardzo zła wiadomość dla Liverpoolu. To znacznie większa strata niż Philippe Coutinho – powiedział Ince.

- Senegalczyk był bardziej zaangażowany w grę Liverpoolu od startu sezonu. Bez niego drużyna jest o wiele słabsza, gdyż ma on dla niej kluczowe znaczenie.

- Jose Mourinho to inteligentny menedżer. Jest urodzonym zwycięzcą i mistrzem taktycznym. Będzie wiedział czego spodziewać się po Kloppie.

- W każdym meczu zdobywają wiele bramek, Romelu Lukaku jest na fali i to może stanowić o różnicy pomiędzy obiema drużynami. Liverpool nie wykorzystuje swoich szans i kuleje w obronie, Lukaku będzie miał dużo możliwości. W takiej formie United na pewno trafią do siatki na Anfield, nie mam co do tego żadnych wątpliwości.

Paul Ince wygrał dwa tytuły mistrzowskie z United. Uważa, że Klopp ma więcej do udowodnienie w ten weekend niż Mourinho.

- To spotkanie będzie dużą próbą dla Manchesteru. Dotychczas wygrywali i rozbijali słabszych rywali, a wiktoria w sobotę może stanowić dla nich duży krok w przód – dodał.

- Mecz na Anfield to będzie dla nich prawdziwy test.

- Będą mieli do udowodnienia, że potrafią równie gładko poradzić sobie z trudniejszymi rywalami. Nie zmienia to faktu, że większa presja będzie ciążyć na niemieckim menedżerze.

- Jeśli Liverpool przegra, to czy będą dalej określani jako pretendent do tytułu? W tej chwili nie sądzę. Znajdują się za United i City, w przypadku straty kolejnych trzech punktów zrobi się wielka luka, która wyeliminuje ich z pościgu. To dla Liverpoolu ważne spotkanie.

- Przyjrzawszy się obu drużynom trzeba przyznać, że to United jest stroną lepszą.

- Klopp wciąż nie odnalazł recepty dla swojego zespołu, a po upływie czasu jaki jest już w klubie oraz piłkarzy jakimi dysponuje to już dawno powinien ją mieć.