Najlepsza jedenastka wg Sturridge'a

Daniel Sturridge ustawiłby swoja drużynę, w której oczywiście znalazł się Steven Gerrard, a także pewne niespodzianki, w bardzo ofensywnym ustawieniu 4-2-4.

Wyobrażając sobie Sturridge'a w przyszłości jako trenera, nietrudno widzieć go jako myślącego głównie o ataku.

Napastnik Liverpoolu został poproszony o wybranie jedenastki w oparciu o piłkarzy, których podziwiał podczas swojej kariery.

Rozpoczął od postawienia w bramce legendy Chelsea, obecnie zawodnika Arsenalu, Petra Cecha.

Innym zawodnikiem Chelsea i Arsenalu jest Ashley Cole, ustawiony jako lewy obrońca, a Sturridge powiedział o nim: "Wg mnie to najlepszy lewy obrońca wszech czasów."

Thiago Silva został wybrany do roli stopera, podobnie jak Vincent Kompany z Manchesteru City. Z lewej strony niespodziewanie pojawił się John Terry.

Steven Gerrard, jeden z dwóch zawodników Liverpoolu w składzie Stu, znalazł się środku pola, a z nim włoska legenda, Andrea Pirlo.

- Stevie jest marzeniem każdego napastnika. To ktoś, kto jest w stanie posłać precyzyjną piłkę na 50-60 metrów.

Z przodu po lewej stronie Anglik wybrał Cristiano Ronaldo, po prawej Lionela Messi'ego.

Innym byłym zawodnikiem the Reds jest Nicolas Anelka, który wystąpiłby w środku ataku.

- Kiedy byłem młody, byłem kibicem Arsenalu, a Anelka był moim ulubionym napastnikiem. Jestem z nim związany, a kiedy grałem z nim w Chelsea bardzo mi pomógł i dał wiele rad.

Pozostało jedno miejsce w składzie. Pewnie wybór padnie na Suareza... Nie. Wybór padł na byłego zawodnika Chelsea, Didiera Drogbę.

- Był nie do powstrzymania. Patrząc wstecz, to co pokazał, było najwyższej klasy.

Dobra drużyna, jednak Sturridge przyznaje, że osiągnięcie balansu byłoby trudne.

- Ci czterej zawodnicy nie wiele by zrobili dla obrony, więc pewnie byśmy coś stracili!

Jedenastka Sturridge'a: Petr Cech, John Terry, Vincent Kompany, Thiago Silva, Ashley Cole, Steven Gerrard, Andrea Pirlo, Cristiano Ronaldo, Lionel Messi, Nicolas Anelka, Didier Drogba.