Klopp o sytuacji Sadio Mane

Jürgen Klopp wypowiedział się dziś na temat Sadio Mane, który został wcześniej zwolniony przez reprezentację Senegalu ze zgrupowania kadry. Skrzydłowy powinien jutro zameldować się w Melwood, po tym jak pomógł wcześniej swej drużynie w zapewnieniu sobie kwalifikacji na MŚ po zwycięstwie 2:0 w starciu z RPA.

Grający z '19' na plecach piłkarz wróci jednak do klubu z drobnym urazem.

Mane przed starciem z West Hamem, opuścił 5 poprzednich spotkań Liverpoolu. Niemiecki menadżer powiedział, że sztab medyczny oceni sytuację zawodnika, by zdecydować, czy zdoła pomóc kolegom w rywalizacji z Southampton.

- Przede wszystkim pragnę pogratulować reprezentacji Senegalu awansu na mundial. To fantastyczna wiadomość dla tego kraju i wszystkich piłkarzy, w tym rzecz jasna Sadio - powiedział Klopp.

- Aliou Cisse ze swoją ekipą wykonał kawał dobrej roboty. Wszyscy zobaczą, jak silny to zespół na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata. Jestem zachwycony, że Sadio jest częścią tej drużyny. Wszyscy w Liverpoolu wiemy, jakie ma umiejętności, a najlepsi zawodnicy powinni występować na takich turniejach. Sadio stanie teraz przed ogromną szansą.

- Wróci do Melwood wcześniej. Oczywiście mam obawy, że uraz mięśnia uda może być pewnym problemem, lecz najpierw muszą go zobaczyć nasi lekarze i wówczas zdecydujemy, jak będą wyglądały najbliższe dni w przypadku Sadio.

- Nie widzieliśmy go jeszcze, więc ciężko powiedzieć coś konkretnego. Z pewnością zachowamy ostrożność i nie będziemy podejmować zbędnego ryzyka.

- Między nami a reprezentacją Senegalu panuje naprawdę dobra komunikacja. Chcieliśmy zapewnić swojemu piłkarzowi najlepszą ochronę i opiekę. Zdajemy sobie sprawę, jak ważny to piłkarz dla reprezentacji, dla nas jest tak samo niezwykle istotną częścią składu.

- Szanujemy i podziwiamy go za to, jak chce reprezentować swój kraj. Jest dumny z występów w Senegalu i jest osobą godną naśladowania.

- Na ten moment mogę powiedzieć, że musimy poczekać, by na spokojnie przyjrzeć się stanowi zdrowia piłkarza. Zobaczymy, jakie podjąć wtedy środki i leczenie - podsumował.