Firmino o adaptacji do gry w Anglii

Roberto Firmino stwierdził, że jego osobowość pozwoliła mu dobrze się wpasować do drużyny Liverpoolu i angielskiej gry. Brazylijczyk twierdzi, że obecność jego rodaka, Philippe Coutinho, oraz inni już zaadaptowani koledzy z drużyny sprawili, że proces dostosowania do nowego otoczenia był jeszcze łatwiejszy.

Firmino zaliczył dość wolny start w barwach the Reds po tym, jak dołączył do klubu z niemieckiego Hoffenheim latem 2015 roku.

Jednak po przybyciu Jürgena Kloppa, stał się ważną częścią układanki, zajmując pozycję ‘fałszywej dziewiątki’.

Zapytany o tę zmianę i przystosowanie do życia w Liverpoolu, numer 9 powiedział: - Tu gra się inaczej, szybciej, a przygotowanie fizyczne jest bardzo istotne.

- Myślę, że mój sposób gry tu idealnie pasuje, ponieważ jestem szybki i wiem jak używać siły. Moi koledzy odgrywają tu dużą rolę, a każdy z nas stara się docenić grę innych.

- Pomaga mi fakt, że Coutinho jest z nami. Potrafi przechylić szalę na naszą korzyść. Fakt, że gramy razem każdego dnia w Liverpoolu oznacza, że rozumiemy się coraz lepiej, a na tym możemy bazować w meczach reprezentacji Brazylii.

- Coutinho to mój przyjaciel, ale też bardzo dobry piłkarz. Niesamowicie podaje, wie jak otworzyć napastnikowi drogę do bramki.

Firmino porównał również styl gry w klubie, pod wodzą Kloppa, oraz w reprezentacji Brazylii.

Dodał: - Mamy podobny system w reprezentacji Brazylii co w Liverpoolu, z dużą ruchliwością, skrzydłowymi grającymi szeroko oraz wartościowym środkiem pola, który dołącza do ataków i zdobywa gole