Borussia Dortmund powalczy o Cana

Borussia Dortmund monitoruje sytuację Emre Cana i jest mu gotowa zaoferować miejsce w swoim zespole i możliwość powrotu do Bundesligi na starcie kolejnego sezonu. Pomocnikowi z końcem czerwca 2018 roku wygasa kontrakt na Anfield i wszystkie znaki na niebie aktualnie wskazują, że za kilka miesięcy Niemca nie będzie już w drużynie prowadzonej przez jego rodaka.

Negocjacje między Canem, a klubem przeciągały się od kilku miesięcy. Kością niezgodny jest klauzula w kontrakcie, której domagał się Can, na co absolutnie nie wyraził zgody Liverpool.

Dortmund poszukuje środowego pomocnika na kolejny sezon, a Can dawno zapowiedział, że właśnie na tej pozycji najlepiej czuje się na placu gry. W możliwych rozmowach może pomóc fakt, że agent Cana - Reza Fazeli, reprezentuje także interesy Petera Bosza, a także pomocników Mahmuda Dahouda i Nuriego Sahina.

Juventus także bacznie przygląda się sytuacji, wyrażając zainteresowanie 23-latkiem. Na Anfield panuje przekonanie swego rodzaju rezygnacji w sprawie przyszłości Cana w klubie. Rozmowy przeciągały się od ponad roku, lecz nie udało przełamać się impasu. Jürgen Klopp w jednym z ostatnich wywiadów określił sytuację piłkarza, jako 'niezbyt cool'.

Paul Joyce