Robertson: Rozmawiałem z Kloppem

Andy Robertson wyznał, że dyskutował już z menedżerem drużyny na temat małej liczby występów w bieżącym sezonie. Szkocki obrońca aktualnie zagrał tylko w trzech spotkaniach.

23-latek prawdopodobnie nie wystąpi w spotkaniu przeciwko Southampton w sobotę i jak sam przyznaje, trudno było mu zaakceptować marginalną rolę w zespole.

- Oczywiście, że jest mi trudno - powiedział Robertston. Nie kryję się z tym. Nienawidzę tego, że nie gram.

- Te trzy miesiące były dla mnie frustrujące. Nie mogłem się doczekać meczu z Holandią i miałem nadzieję trochę pograć. Jestem zachwycony tym, że otrzymałem 90 minut.

- Byłem trochę "zardzewiały" i to pewnie zemściło się na mnie w ostatnich dwudziestu minutach, ale to jest coś czemu muszę się przyjrzeć. Potrzebuję więcej gry.

- Jeżeli będę w stanie dalej robić to, co robię, to - miejmy nadzieję - niedługo otrzymam szansę na grę.

- Rozmawiałem z menedżerem, ponieważ uważam, że zakończył się dla mnie okres aklimatyzacji i uznałem, że jestem gotowy do gry.

- Czułem, że dobrze się spisałem we wcześniejszych meczach, więc odbyłem z nim dobrą rozmowę, dał mi kilka uwag do mojej gry i to motywuje mnie do dalszej pracy.

- Wiem, że wciąż jestem w jego planach i jeżeli popracuję nad tymi rzeczami, które mi wskazał, to znajdę się w pierwszym zespole albo bliżej niego - zakończył.